Já a Bradavice2

22. května 2008 v 12:52 | Luckily, oglosováno námi |  Valerie Josephina Francesca Monique Catherine Leanová
a druhá část

"Neboj mami, hned zítra ti napíšu. Slibuju." Mlžila jsem.(v to maminka doufá)
"Opatruj se tam zlatíčko!(a čárku taky)"
Vlak zahoukal(a přejel Mary Sue)(červená, modrá a tank vytáhli sekt a započali oslavu přímo na nástupišti)(postupně se k nim přidaly matka a babička MS a vzápětí i zbytek okolo stojících lidí). Naposled jsem objala mámu a babičku(chapadlem) a nastoupila si do vlaku. Stoupla jsem si k oknu a oběma jim mávala, dokud vlak nezajel za zatáčku.(na nádraží se odehrával následující dialog: "už je pryč?" "jo." "no hurá! myslíš, že ji tam fakt zabijou?" "pevně v to doufám.")(a pak bábi s maminkou odešly domů, sbalily si všechny věci a odjely do Finska, kde je snad dcerunka nebude hledat) Teprve teď jsem si šla najít volné kupé.(to brzo)(jdi támhle na konec vagónu, jak je tam napsaný "VIP - návštěvníci z cizích planet", tam máš speciální kupé jen pro sebe)(takovýto, jak otevřeš dveře a vypadneš z vlaku, protože už tam nic není?)(jo) Prošla jsem už všechny vagóny a zbýval poslední(tak koho hodláš obtěžovat svými chapadly, slizem a blbými kecy?)(ať je to kdokoli, upřímně ho lituju). Nakukovala jsem do kupé a za sebou táhla kufr a ještě přepravku s Calypsó(která chcípla, jen aby nemusela být v tvé společnosti). Konečně jsem objevila jedno kupé, kde seděly jenom tři dívky a podle toho, jak se tvářily, to byly taky prvačky. Otevřela jsem tedy dveře do kupé.(a třísk ji po hlavě pánví!)(jen jí to dej, červená. bacha, ty tři holky ti chtějí pomoct)(pryč, pryč! ta je moje!)
"Ahoj, můžu si sednou (co?)(koho?)(akuzativ)? Všude jinde je plno!"
"Jasně." Usmála se na mě dívka s krásnýma dlouhýma zrzavýma vlasama(ježíšmarjá, skloňování!)(nerozčiluj se, zase ti vylítne krevní tlak a uletí ti ventilek)(a vystřelí tý huse voko)(jen se rozčiluj) a nádhernýma smaragdovýma očima.
Vešla jsem tedy dovnitř, kufr si uložila pod sedadla(přihrádka na zavazadla ti nic neříká?)(je to návštěva z daleka... co ty víš, jaký mají na Marsu vlaky) a Calypso jsem položila vedle sebe a představila jsem se. "Já jsem Valerie Josephina Francesca Monique Catherine Leanová, pro přátele Val(takže si tak říká jenom sama)(se svojí druhou hlavou)(a chapadlem)."
Vyvalily na mě oči a já jsem se pobaveně zakřenila(ale to nikdo nepoznal, protože vypadám blbě i normálně...)(ehm... "normálně")(no jo furt. však víš, jak to myslím). Jako první se vzpamatovala ta zrzka.
"Ehm, já jsem Lilly Evansová(neznám)(proč jí musí furt všichni prznit jméno? je Lily, LILY), tohle je Elisabeth Ryanová a tohle Mekenzie Bloomová.(a já jsem, jen tak btw, jejich tisková mluvčí)"
Holky se na mě usmály a já jim úsměv oplatila a pak jsme se začaly bavit, jako bychom se snad znaly celá léta.
Ani jsme si to neuvědomily a vlak už začal zpomalovat. Rychle jsme se převklékly do hábitů a když vlak zastavil, tak jsme vyšly ven.(tohle je tak strašná nuda...)(zív)
"PRVÁCI SEM!! PRVÁCI SEMHLE!"
Otočila jsem se a pusa mi spadla až dolů(ale úplně dolů)(na zem, takže jsem o ni zakopla)(třeba teď bude držet hubu). Lidičky stál tam chlap velký asi jako menčí(písmenko sem, písmenko tam...) stromek. Když jsem se vzpamatovala, tak jsem se za ním vydala(a Hagrid se otočil a zdrhal)(chudák MS... podívej, jak smutně svěsila chapadýlko...)(dobře jí tak).
"Proč nejedeme kočáry??" ozvalo se ze zadu(si bl bá).
"Tohle je tradice. Každý prvák jede na loďce(to je lež. jenom chtějí utopit tu husu)(jenže neví, že ona husa má plovací blány...)(na chapadle?)(to těžko... vidělas někdy chapadlo?)(nevím). Tak pojďte bando!" řekl dobrosrdečně obr.(přetvařuje se)(a za zády schovává bidlo, kterým ji do té vody sešťouchne)(čímž jsme odhalily původ olbřímí olihně)
A všichni jsme se za ním vydali a naskládali jsme se do loďek a loďky se daly samy do pohybu. Chvíli jsme jen tak pluli, ale když jsme se dostali doprostřed jezera, konečně jsme uviděli Bradavice. Slova obdivu a úžasu se ozývaly odevšad i já jsem prohodila několik slovíček nad vyjádřením nádhery. Když jsme dojeli ke břehu, tam na nás čekal nějakej nerudnej chlapík.(nebaví mě to)(ani mě)
"Tady je máte Filchi!(a čárka se schovává uprostřed davu)"
Ten něco zavrčel a kývnul na nás, že máme jít za ním. Jako stádo poslušných (oveček)(krav) jsme se za ním vydali a u hlavní brány na nás prozměnu(ajepomezerníku) čekala profesorka s obličejm(a přestaň míchat lidskou řeč s mimozemštinou) tak přísným, že nikdo z nás netoužil dostat se s ní do křížku.(kromě mě, protože jsem rebelka a pravidel se nezaleknu)
"Prosím, následujte mě!" a otočila se na podpatku a šla někam do hradu.(do mučírny!) My šli rychle za ní(teda vlastně... jenom já jsem šla...)(bude mít celou mučírnu pro sebe). Zavedla nás do jedné místnosti, kde nám vysvětlila, kolik že je kolejí v Bradavicích a že když se nám něco podaří, můžeme získat body pro svou kolej, naopak, když něco pokazíme, body se nám odečtou(neopakujeme známá fakta...)(jestli to čtou lidi podobně inteligentní, jako tahle MS, tak radši ať je zvopakuje...). Já to pouštěla jedním uchem dovnitř a druhým ven. Mnohem víc mě totiž zajímal kluk s černými vlasy a šedýma očima(v jedenácti?!)(no a?)(to sem si ještě hrála s postavičkama z kindervajíček!)(ne s barbínama?)(ale jo, barbíny tam byly taky. moje postavičky je žraly. byla to lidožravá vesnice)(tys byla ale hrozný děcko...)(teď mluvíš jako mamka... akorát ona tam používá přítomnej čas). Byl fakt hezkej(nemáš šanci... musela bys sis nalakovat chapadlo). Najednou se podíval mým směrem a zadíval se mi do očí(do kterýho páru?)(*prsk na monitor*). Skoro okamžitě jsem uhla, to se ale jako fakt nedalo se mu tak dlouho dívat do těch krásnejch očí.(to je ale debilní věta... hm... "věta")
"Tak pojďte, Moudrý klobouk vás zařadí."
Vešli jsme do místnosti a můj pohled hned padl na strop(věci padají dolů, ty kozo)(asi si s sebou z rodné planety přinesla kromě slizu a chapadla i odlišnou gravitaci...), na kterém se třpytily hvězdy, podle mámina vyprávění jsem věděla, že je začarovaný a tím pádem je tohle Velká síň.(tobě to pálí...)
"Až přečtu vaše jméno, přijdete sem a nasadíte si Moudrý klobouk, který vás zařadí do koleje, která bude po celých sedm let, vaším druhým domovem(i s přebytečnými čárkami)."
A tak začala číst jména z toho dlouhýho seznamu.(mají v Bradavicích spešl kolej pro návštěvy odjinud?)(jo, támhle nad tím propadlem)(provaz od propadla držíš, předpokládám, ty?)(jsi ženiální)
"Sirius Black!"
To z řad vystoupil ten hezkej klučina(nízký nároky nemáš... na to jak vypadáš). Celkem sebevědomě si to nakráčel ke klobouku a ten ho okamžitě zařadil.(spíš bych čekala rozmýšlení... když je z rodu Blacků a přitom je normální...)
"NEBELVÍR!"
Všichni byli překvapeni, protože každý, teda alespoň kouzelníci věděli, že Blackovi chodili všichni do Zmijozelu, důkazem toho byly jeho dvě sestřenky Narcissa a Bellatrix.(do prkna, známý fakta opakovat nemusíš! my tu knížku taky četli!)(nemůže za to, že nic jinýho neumí)
"Lillyan(GRRR!)(utrhnem jí chapadlo)(nebo jí na něm uděláme uzel) Evansová."
"NEBELVÍR!"
"Valerie Josephina Francesca Monique Catherine Leanová!(no prostě ta kráva, co se měla utopit...)"
Rychle jsem došla ke klobouku, narazila si ho na hlavu a čekala. Netrvalo to ani minutu.
"NEBELVÍR!(hej! klobouk zradil!)(asi už je senilní)(no ale co s tím propadlem?)(tak já ji tam nějak dopravím)"
Sundala jsem si klobouk a dala ho profesorce a utíkala ke stolu, který tleskal(pak jsem se obrátila, a odešla k tomu nebelvírskýmu)(který skučel zoufalstvím). Sedla jsem si vedle Lilly a pak už se jen dívala, jak jsou k nám zařazeny i Elisabeth a Mekenzie(to je tak nečekané...).
Po skvělé večeři nás Prefekt(malý...) zavedl do Nebelvírské(taky malý...) společenské místnosti, ale já v tuhle chvíli měla jenom jeden jedinej cíl a to byla moje postel.(kde číhala past)
Co říci závěrem? Nebyl to až takovej děs, jako některá jiná díla, která jsem měla tu čest glosovat, ale strašný to bylo dost.
Jsem totálně groggy. Tečka.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Polgara Polgara | Web | 22. května 2008 v 14:37 | Reagovat

U glosů jsem se opět pobavila, co říct víc?

2 lalu lalu | Web | 22. května 2008 v 15:16 | Reagovat

"...nemáš žádnou šanci, musela by sis nalakovat chapadlo..." =DDDD perfetní.......*nadšeně tleská*

3 lina lina | Web | 22. května 2008 v 19:06 | Reagovat

smím si vás dát do Oblíbených???

4 LEDIK LEDIK | 22. května 2008 v 19:54 | Reagovat

pěkný,moc pěkný..od soboty nemám net,takže je toto asi poslední glosa za dlouhou dobu :/

5 Cait Sidhe Cait Sidhe | Web | 22. května 2008 v 21:06 | Reagovat

mooocinky hezkýýý

MS příšerka je prostě uplně "senzační"

6 enterona enterona | Web | 23. května 2008 v 20:50 | Reagovat

Víte o tom, že jste naprosto dokonalé? Ty glosy opravdu nemají chybu.

(Já normálně nekomentuju, neboť prostě po těch bezduchých "povídkách" nemám sílu - za což se omlouvám, ale jsem si jistá, že mě trochu chápete. Ovšem teď jsem měla nutkání vám to sdělit...)

7 Saphira Saphira | Web | 26. května 2008 v 19:48 | Reagovat

Já to málem nedočetla...než se mi to podařilo, stihla jsem u toho udělat spoustu věcí..třeba si poupravit layout :D

Ale tohle, to mě dostalo: Sundala jsem si klobouk a dala ho profesorce a utíkala ke stolu, který tleskal(pak jsem se obrátila, a odešla k tomu nebelvírskýmu)(který skučel zoufalstvím).

:D do-ko-na-lé...jste báječně sehrané :)

8 NIKA NIKA | 26. června 2008 v 11:04 | Reagovat

Nejlepší glosa v povídce: Sundala jsem si klobouk a dala ho profesorce a utíkala ke stolu, který tleskal (pak jsem se obrátila, a odešla k tomu nebelvírskýmu) (který skučel zoufalstvím). xD. Ale ostatní jsou taky perfektní :-D. Narozdíl od tý povídky, která vážně jenom přeříkává (dost amatérsky) to, co už všichni dávno vědí ... :)

9 JM JM | 12. srpna 2008 v 23:34 | Reagovat

dvakrát roar (musela sem se kousat do prstu, abych nevyla smíchy)

10 Ewilan Ewilan | Web | 19. září 2008 v 21:33 | Reagovat

Tak tohle nemělo chybu:D

musela jsem se hryzat do ruky, abych se nesmála tak nahlas:D Jestli vám nebude vadit, tak si vás dám do oblíbených:o))

Málem jsem vyprskla, když ,,utíkala ke stolu, který tleskal":-D

Úžasný!

11 RainYasu RainYasu | 4. ledna 2009 v 19:59 | Reagovat

Být vámi,tak se nedivým že se tady,v jedenácti ,dívá po klucích.Já sem četla ff,kde jedenáctiletá holka měla dredy,piercing a  flirtovala se Siriusem.

12 Lejdynka Lejdynka | 2. srpna 2015 v 10:33 | Reagovat

No co, já jsem se v jedenácti taky podívala :D (ale aspoň jsem jenom koukala, na víc jsem se nezmohla)

13 Lily Lily | 11. dubna 2018 v 19:05 | Reagovat

Úplně nenávidím, když při zařazování z nějakého důvodu přečtou i prostřední jméno postavy. V knihách přeci měli prostřední jména skoro všichni a používalo se to jenom výjimečně. A vrchol je, když to použijí jenom u hlavní postavy a u ostatních se na to vykašlou, jako madam tady.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama