Dnem i tmou

18. května 2008 v 13:38 | cojávím, oglosováno námi |  Glosy jednorázovky
Zdravím,
tak jsme oglosovaly další nesmysl. Ale berte spíš jako takovej flastr, protože teď zrovna to glosování moc nedáváme... Takže je to docela slabota, no. A zapomněla jsem, kde jsem tohle dílo šlohla, tak se kdyžtak někdo hrdinně přihlaste. Modrá

Dnem i tmou
Smrákalo se a pomalu se ze dne stávala noc(což je docela nečekané, když se smrákalo)(to víš, kdyby tady byla jednoduchá věta, tak to tak nevyzní). Krajina kolem byla posedá(jako od slova "sednout"?)(je to možný, ale pak mi uniká smysl)(copak ty tu hledáš nějaký smysl?!)(ne, ale proč to neříct) drobnými červánky(krajina? červánky?)(možná byly tak těžký, že popadaly na zem a sedly si, nebo někde hořelo. a neskákej mi do řeči!), které byly čím dál víc tmavší. A všude bylo ticho… jen pár občasných výstřelů z tanku (a já se divím, že není doma. on si někde střílí!) pípnutí ptáčku(ech, co třeba kroužky?), ale jinak nic.
Lili(neznám) Evansová seděla u jedné veliké vrby u jezera a topila autorku, která jí zprznila jméno vzpomínala na vztah, který před malou chvílí skončil(no to bude perla). Nelitovala toho, ale přesto se jí hlavou honily podivné myšlenky(to je sporné). Najednou po mnoha měsících jistoty byla sama a opuštěná…
******
,,Ale to nemůžeme!(ježíšmarja, já se začínám docela bát)" šeptala mu a potichu se smála. Byli s Jamesem před učebnou přeměňování a on se právě pokoušel otevřít dveře.(učebna přeměňování? to se chtějí přeměnit?)(já bych spíš řekla, že se spolu chtějí vyspat)(to mě taky napadlo. ale v učebně přeměňování?!)(co ty víš, jaká je jejich představa romantiky)
,,Mýlíš se miláčku!(nemýlím. ta čárka tam fakt patří)(kecáš) Dnešní noc patří jen a jen nám!" uklidňoval ji, když se mu ty dveře konečně po dlouhé chvíli podařily otevřít. Vzal ji za ruku a zavedl do třídy(ehm. to si to chtějí rozdat na katedře? nebo v lavici?)(ty, hele, přestaň mě tu kazit)(no sorry, ale mně to prostě nepřijde normální. kdyby aspoň v učebně lektvarů (můžou si ukuchtit afrodisiakum). nevím, co chtějí najít tady)(pfvt. zeptej se někoho zkušenějšího). Kdyby je tu tak viděl profesor Brumbál, učitel přeměňování…(a McGonagallová je kde?)(trefil ji šlak, když je tu načapala poprvé) pomyslela si, ale to už cítila horké, vášnivé polibky. Ty mu také oplácela s velikou chutí opětovala.(máš tam dvě slovesa, kotě)
******
,,Ty seš asi úplně na hlavu(mluví tu někdo k autorce?)! Nemůžu ho nechat na pokoji! Ukradl mi plášť(a tečku)"
,,No jo! Ten tvůj pitomej plášť! Aby ses z něj nezbláznil!" řekla mu a odešla pryč, na cestě se ale otočila a zařvala na něj ,,To jsi přehnal! Je konec!(už nikdy to s tebou v učebně přeměňování dělat nebudu!)" a odešla.(tohle zavání telenovelou)
O několik týdnů později seděla u svatého munga(s malým písmenkem) se střevními potížemi.(a jé, tuším katastrofu)(kdyby byli v učebně lektvarů, jak navrhovala Modrá...)(no vidíš, to mě nenapadlo! antikoncepční lektvar!) Když ji zavolali a byla na řadě, třásla se po celém těle. Doufala, že se mýlí, ale léčitel ji její podezření potvrdil.
,,Gratuluji, slečno Evansová. Budete maminkou!"(volejte sláva)(a pět dní se radujte)(a TŘI dny se radujte)
Ve chvíli, kdy to řekl se jí celý svět zamotal před očima(hehe)(schovej tu pánev!)(už se děje) a poté už si pamatovala jen probuzení v teplé bílé posteli a nad ní se skláněl asi půl tucet obličejů…
,,Ahoj mami a tati(cha, ti budou nadšení)(proč jim rovnou neříká babička a dědeček? měla by to rychlejc za sebou). Co tu děláte? Kde to jsem?" zeptala se a pomalu se rozhlédla po místnosti. Ležela v posteli, která stála uprostřed velké místnosti(to je ale objevné zjištění). Napravo od ní ležela paní, která právě kojila malé miminko(už v porodnici, jo? to je fofr...). Začalo se jí vše vybavovat. Nejraději by znovu omdlela, když ho spatřila nalevo od své postele, jak seděl a mračil se na celý svět.(se mu nedivím...)
,,No nemrač se tak! Měl sis dát pozor!(aneb řeč hodná dospělého chlapa)(chlap jako chlap. ti jsou furt stejní, u těch na věku nesejde)(pravda) Za každou chybu se, Jamesi, platí." Napomínal ho jeho otec.
Zvedla se a chtěla vstát, ale rodiče jí v tom zabránili ,,Tak a teď vás dva necháme o samotě, abyste si vše vyříkali." Řekla jí máma, mrkla na ni a už se i s Jamesovými rodiči hnala ven.(absolutno. tohle se nedá jinak nazvat. jejich dcera v nějakých sedmnácti otěhotní, a oni jí neřeknou nic jinýho, než "vyříkejte si to"? tohle je fakt moc)(CENZUROVÁNO)(mě to taky vytočilo)
,,Hmm… Jsme v pěkné bryndě, nemyslíš?" zeptala se ho.(no z tebe bude matka)(dlouho nebude)
,, Ne, to se ti jen zdá…(jo, kdyby to tak fakt bylo...) Jasně, že jsme v pořádné kaši… Alespoň, že už máš dostudováno." Odpověděl a hrál si se svými vlasy.
,,Moment, moment…(správně, počkejte chviličku! musím mířit) Jak, že mám dostudováno(no prostě tě vyrazili)?"
,,Vždyť ovce jsi udělala úplně perfektně!(a co kozy?)(Modrá!)(no co...)"
,,A to znamená, že jsem vystudovala? Chtěla jsem na vysokou(tam by tě nevzali, když ani nemáš tolik inteligence na to, abys věděla, že pokud se s někým vyspíš, může z toho být dítě)(možná se spoléhala na Jamese)(tak to je ještě pitomější, spolíhat se na chlapa...)! Dokonce mě na jednu už vzali!"
,,Hmm… tak to máš smůlu(no typickej chlap)(šovinismus vládne světem...)(kastraci!)(ty seš nějak radikální, poslední dobou...). Ale já budu dál docházet na bistrozorské postludium.(to ti bude na hodně věcí, když ani nevíš, jaký se tam píše íčko)"
,,A to si jako myslíš, že já nechám studia a ty si v klidu budeš pokračovat dál(přesně to si myslí. je to chlap)(já bych ho zabila...)? 6ádný takový(strojní kód?)! Chci být léčitelka, takže to dítě dám pryč(hehe, to z tebe bude super léčitelka... život je pro tebe zjevně ohromně cennej, co?)!"
,,Cože?!"(vidličky a nože)
,,Že půjdu na potrat!"
,,To teda ne! Vždyť to není jen tvoje věc! Týká se to i mě(on bude rodit? a tahat obrovský břicho? a ráno zvracet?)(přála bych mu to. ze srdce)! Chci, aby sis to dítě nechala…"
,,Jo? Tak to mi pověz, co proto uděláš, abych tak učinila?" zeptala se a velmi se podivila, když poklekl.(ale né...)
,,Ehm… Lili Evansová, vzala by sis mě?"(ani omylem)
(Lili) červená a modrá zíral(a)y neschopn(á)y slova, pak ze sebe ale vymáčkla ,, Cože?!"
,,No, jestli by sis mě vzala?"(ne, ne, tisíckrát ne!)
,, To po tom dítěti tak toužíš? To je mi ale novinka!"
,, Nejen to… Já tě totiž miluju!(kecy)"
,, Já nevím… musím si to rozmyslet.(průhledná jak sklo)(nebo folie!)"
O pár měsíců později seděla na posteli ve stejné nemocnici a chovala svého syna(a z rohu na to nevěřícně zíraly modrá s červenou)(a s tankem). Vedle postele seděl na židli její manžel a choval malé děvčátko. Narodili se jim dvojčata(no skvěle)! Chlapeček a holčička se na ně tlemili(tlemím se tu já)(panebože... to je parodie...), ale uměli i pořádně zařvat.(taky bych řvala, kdyby do mě někdo v jednom kuse vrážel jehly)
,,Tak jak se budou jmenovat?" zeptala se Lili Potterová.(debil a blbeček)
,,Já bych si přál, aby holčička byla Anna… Po babičce…"(bábi bude šťastná jak blecha)
,, V tom případě bude kluk Harry po mém dědovi… Byl to fajn chlapík… Škoda, že se toho nedožil.(ten z toho vyvázl nejlíp)"
,,Ano, a škoda, že ani mí rodiče…" řekl James a usmál se(PROSÍM?!)(on si vzpomene, že jeho rodiče umřeli a usměje se? ten to zvládá nějak podezřele jednoduše)(asi je zabil sám!) na malou Annu, která spala, jako neviňátko(a co ta přebytečná čárka?)(usnula?). Odložil ji do postýlky a políbil svou manželku.(jsou dvě věci, co mě na této povídce těší. za jedna - byla krátká. za dva - nemá nic společného s HP. to bych si všimla. pouhá shoda jmen)(byl to děs, ale na Lyli to nemá)
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Polgara Polgara | Web | 18. května 2008 v 15:20 | Reagovat

Aspoň něco mi dokáže zvednout moji náladu. Jen tak dál. Glosy perfektní, povídka debilní

2 lina lina | Web | 18. května 2008 v 19:33 | Reagovat

ehm...nemám slov...to je blud...

3 Cait Sidhe Cait Sidhe | Web | 18. května 2008 v 20:09 | Reagovat

to neni blud, to je horor!!!

ale nezabíjet autorku, já se tu řežu už jen z debility textu, glosy mě oddělávají úplně :D

4 lalu lalu | Web | 18. května 2008 v 22:03 | Reagovat

perfektní glosy, příběh stupidita předevšim =))

5 karolline karolline | 19. května 2008 v 21:30 | Reagovat

je videt že do glosování moc nedáváte... :D

6 červená červená | 21. května 2008 v 14:19 | Reagovat

to víš, karolline, máme taky jiný starosti...

ostatním děkujeme :))

7 Bestie Bestie | Web | 17. září 2009 v 15:02 | Reagovat

Krajina posedlá červánky? No proč ne, Suchý a Šlitr psali zase o krajině posedlé tmou a jaký měli úspěch!
Jste perfektní, holky, fakt :D

8 Itachi-chan Itachi-chan | Web | 8. listopadu 2011 v 20:31 | Reagovat

Glosy perfektní, povídka na - ta se snad ani na ty dvě věci nehodí... Umírám u toho, fakt :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama