Harry2 (taky vás tak fascinují ty názvy?)

29. března 2008 v 21:23 | Dee, oglosováno námi |  HP trochu jinak
takže další kapitola. co dodat? je to ještě debilnější. autorka asi v životě neviděla psaný text, protože veškeré čárky a háčky píše úplně blbě. a ještě něco - zřejmě se jedná o crossover s artušovskými legendami, jak mě poučila Modrá, a s Járou Cimrmanem. tak si to užijte.
EDIT: přidávám zdroj: http://l-dee.blog.cz

Ráno u snídaně oznámil Brumbál koždoroční(to koždýho určo strašně zajímalo) zahajovací ples(nešlo by něco méně debilního a více originálního?).Sálem se roznesla hlasitá vlna stidlivého(tak teď těm íčkům nasadila korunu) smíchu dívek a protestanských(hehe :)) aby nedošlo ke konfliktu mezi církvemi...) bručení chlapců."Co máte první hodinu?"Dívala se Hermiona do svého rozvrhu a čekala,že ji někdo vyzve(ech?)(naprosto jsem nepobrala smysl věty...)."Jasnovědectví!(chm. co budou jasně vědět?)(jak nejlépe zabíjet autorky MS)"Zabručel Harry a otáčel se okolo,jestli by náhodou nenašel,která by sním šla na ten ples(nějak se tu ztratilo slovo)(nějak se tu ztratila myšlenka... asi tu žádná není, nebyla a ani nikdy nebude).Nejradši by vyzval Ginny(jo ahá! vyzvat u ní znamená pozvat! tak proč to neřekla rovnou?)(no a nemáš větší radost, když jsi na to musela přijít sama? ty seš úplná slečna Marplová),ale musí najít odvahu."Neříkaš to moc nadšeně,Harry(hlavně to říká krátce)(asi je z Ostravy).Co se děje?"Diví se a někdo ji zaklepe na rameno(otočí se a jde k zemi)(tak ten palcát zase hezky polož a pojď zpátky do tanku, to bude větší sranda).Ona se udiveně otočí a má vykulené oči(se jí nedivím. taky bych měla vykulený oči, kdyby mě takhle po ránu někdo flákl palcátem).Stojí za ni(já se na to vykašlu) nejhezčí kluk z koleje Nebelvíru(a strašně se diví, co tam vlastně dělá)."Šla by semnou na ten ples(on jí onká? pfvt)(zjevně není jen nejhezčí, ale taky nejtupější, když ani neví, že se mnou se píše zvlášť)?"Otázal se a mile se na ni usmíval.Hermiona celá vedle se zakašle a ten kluk vypadá rozpačitě.(musí furt střídat ty časy? mě z toho jde hlava kolem...)"Jo...Jasně!"Usměje se a on ji poděkuje(jak ji může poděkovat?)(hmm... mlátí do ní tak dlouho, dokud nepoděkuje?)."Harry?Tak co se stalo?"Vrátí se zpátky k němu.
"Ale,jen už mě štve Malfoy a Snape.(mě zas Dee... už ta přezdívka je pitomá)(co teprve názvy kapitol nebo celé povídky)"Rýpe se v knihách(knihožrout!)(hmm... a co jedl? atlas? nebo snad beletrii? či nějaký životopis?) a při tom pořád myslí na Ninu(se nedivím, že se v těch knihách jenom rýpe. mě je z ní taky špatně).V noci mu poslala dopis po své sově!(bez vykřičníků, prosím)Když ten dopis otevřel,tak nevěřil,že mu píše zrovna ona,ale co mu tam psala ho zaskočilo víc.(to byla zase věta. radši jdu opečovávat tank)

Ahoj Harry,(nazdar)
...vím,že se dívíš(do prkna, ta holka je asi fakt blbá. jakto, že tam, kde má být čárka, není, a naopak tam, kde nemá co dělat, je?)(možná snaha o originalitu),že ti píšu zrovna já,ale je to důležité.Na tuhle školu jsem šla proto,(abych mohla dělat nesmyslné odstavce)
abych tě bránila přad Voldemortem(a Harry je v háji).Když se znovu objevil,tak se mi zjevili tví rodiče(mohl by mi někdo vysvětlit, co tu dělá ten enter?)(třeba se zděšením zmáčkl sám)
a požádali mě o to(můžou být přízraky senilní a postrádat jakýkoliv náznak myšlení?)(zcela zjevně ano).Brumbál o tom ví,taky i Hagrid,oba s tím souhlasili.(a kdyby jen přízraky...)Proč se bavím(a proč dělám entery?)
s Dracem?Jen proto,aby ti dal pokoj,on...jak sám víš...je smrtijed!!Dávej si pozor i
na Snapea, i on je smrtijed!!(to už všichni dávno víme, řekni nám něco novýho. nebo radši ne. Modrá, kde seš s tím tankem?)(počky, ještě na něj musím namalovat nějaký maskování)!Jen mně,Brumbálovi a Hagridovi veř(slavnostně přísahám, že už nebudu opravovat žádný čárky ani háčky)(přidávám se k přísaze),ochráníme tě!(no to je terno...)
Víc je na tobě,ale nemusíš se bát.(to je fakt, stejně umřeš)
S pozdravem Nina Rowlingová
P.S.:Můžeš to říct Ronovi i Hermioně!
"Co to máš Harry?"Přerušil ho v bloumání(on bloumal? já myslela, že se rýpal v knihách)(je to Potter, co ty víš, kolik věcí najednou zvládne) Ron.Harry se otočil a schoval to.(napadají mě perverznosti, jaktože červenou nenapadlo, že mě napadnou?)"Co?"Tváří se nechápavě a vstává,že už půjde do hodiny."Počkejte na mě!"Volá za nimi Hermiona a beží(přísaha!) k nim.Oba zastaví a počkají až doběhne.Pomalu se vydávají na cestu a Harry se přesvědčí,že je nikdo neposlouchá."Včera večer mi napsala Nina Rowlingová!(jů! ty seš machr!)"Řekl tiše a nastalo ticho(řekl tiše a nastalo ticho... to není normální)(tank sebou cukl v záchvatu smíchu, takže jsem to maskování rozmazala. doprčic)."Cože?"Nevěřila Hermiona a zastavila se(a co je na tom tak divnýho?)(ty bys mu snad někdy napsala? já teda ne).Ron se k nim otočil a nasadil naštvaný pohled."Tak hele,to není fér,mě se líbí a né tobě.Tak proč nenapsala mě?(máš být rád a litovat chudáčka Harryho!)(to je fakt, to si ani Harry nezaslouží)"Začal závistivě nadávat,ale Hermiona mu dala ruku přes pusu."Tím to nění(PŘÍSAHA!) Rone,"ujistil ho Harry,"psala mi proč přešla na tuto školu.No,taky že mluvila s mími(P Ř Í S A H A!!!)(ne, já to nevydržím. nerozeznáváš íčka, ty kozo?!) rodiči.Všechno je tady!"Předával ji dopis a s Ronem se pustili do čtení.Harry pořád přemýšlel nad tím,jak mohla mluvit s jeho rodiči.(z takové koncentrace debility by jeden klidně obživl)(takže velice snadno)Nic logického a pravdivého však nenapadlo(kde nechala předmět?)."Co si o tom myslíš?"Přerušila jeho myšlení Hermiona a vracela mu dopis,který si okamžitě schoval do tašky."Já nevím."Stišil(vrrr!) trochu hlas,aby je nikdo neslyšel."Ale dost mě zaskočilo,že i Snape je smrtijed(jeho to zaskočilo, jo? no jistě, hlavně, že už to dávno ví...)(asi na to zapomněl vlivem Niny Sue).Nechápu proč ho tady Brumbál nechává,když ví kdo doopravdy je!?"Zase se rozešli(on tady někdo s někým chodil?)(to bychom něco věděly, ne?),ale tentokrát šli rychleji."Ale víš co zaskočilo mě,Harry?(kafe?)(ne, to zaskočilo mě)"Ron se ujmul slova.Herry(a hele, další nová postava) však jen zavrtěl hlavou a on pokračoval."Jak mohla mluvit s tvími(TVRDÝ!!!)(hele, taky to nevydržela) rodiči?To zase zajíma mě!"Harry se posadil okolo kulatého stolu(on tu byl. seděl tam co ty. a ty. a ty. tady všude seděl. (nebo jak to bylo))(a kulatý stůl tu dělá co? zaskočil na kafe z artušovských legend?) a vedle něj si sedli oni."Já nevím jak to udělala,ale myslím,že ji dnes večer napíšu(já ji taky napíšu, nebo spíš zapíšu)(do seznamu nelegálních zbraní)!"Ukončil rozhovor Harry a začala hodina.(u kulatého stolu, okolo kterého seděl Harry?)(jenže těsně po začátku hodiny tam napochodovalo několik rytířů, vzali si stůl a zase odešli, takže Harry neměl okolo čeho sedět. dobře mu tak)
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Šedý Šedý | Web | 30. března 2008 v 10:25 | Reagovat

omg to je píč... blbost :D

2 ivik.bublik ivik.bublik | 30. března 2008 v 10:45 | Reagovat

ó můj bože! na nic víc se nevzmohu

glosy skvělé

3 Bigbiz Bigbiz | Web | 30. března 2008 v 12:43 | Reagovat

Trapné, ale glosy byly opravdu fajn. Jako kdo může něco takovýho napsat. Hrůza!

4 lalu lalu | Web | 30. března 2008 v 13:00 | Reagovat

glosy úžasné, příběh úplně blbý, bez hlavy a paty =DD

5 Nuo Nuo | Web | 30. března 2008 v 15:25 | Reagovat

O čem to je? Ale glosy perfektní:-D

6 červená červená | 30. března 2008 v 15:34 | Reagovat

o čem to je? o pokusu přivést mě, Modrou a spoustu soudných čtenářů do cvokhausu, abych tak řekla...

děkujeme :))

7 zelená zelená | Web | 30. března 2008 v 15:57 | Reagovat

Bože!

Vysvětlete mi prosím někdo, o čem toto je. Tomu se snad nedá říkat ani povídka. A co tam mělo být s tím kulatým stolem?

Ale glosy jsou stále čim dál tim lepší.

8 LiquidSkin LiquidSkin | Web | 1. dubna 2008 v 18:33 | Reagovat

jak je možný, že je ta holka (či co) tak blbá?! Ale obávám se, že na Ginny to stejně nemá :o)

9 mardom mardom | Web | 2. dubna 2008 v 2:12 | Reagovat

Zase si prodlužuju život, neboť umírám smíchy z debility povídky a skvělých glosů. Ufff.

10 oranžová oranžová | Web | 2. dubna 2008 v 8:36 | Reagovat

Naivní dotaz: Nělo to vůbec nějaký děj? A jestli jo, o čem to bylo?

Stejně jako mardom budu mít život delší asi tak o milion let ^^

11 Dee Dee | 3. dubna 2008 v 20:37 | Reagovat

něco Vám řeknu lidi...bavit se na učet jiných :-$, tímto dokazujete jak ste vlastně upa ubozí ... a tím, že opravujete něco, co napsal někdo jiný, to už dokazuje to, že vy to asi v hlavě nemáte v pořádku... ste trapní...abych pravdu řekla :-D nechápu s lidí jako ste vy! jo a jako o chybách jako vím že....ale jako je to můj blog a co jako? se do toho neserte...a tohle smažete!

12 červená červená | 3. dubna 2008 v 22:25 | Reagovat

ale Dee... my nemůžeme za to, že neumíš psát. teď nemyslím děj, ale ty těžce debilní hrubky... a fakt nechápu proč ty si můžeš psát co chceš, a my ne... nezdá se ti to trochu na palici? a to že je to tvůj blog... jak trefně poznamenávají Kritici (http://korektor.blog.cz - tam by ses mohla něčemu přiučit), internet je masové médium a jako takové mě ani modré nemůže být lhostejné. ovlivňuje nás, ať chceme nebo nechceme. a máme právo se proti tomu ovlivňování bránit, je-li negativní. jak to děláme, je naše věc.

(ale dala si nám to, ne že ne. jsme trapné a ubohé. asi se půjdu odtřelit)

13 Dee Dee | 5. dubna 2008 v 21:39 | Reagovat

porušujete pravidla blogu tim,že kopirujete z blogu něco,co je vlastnictví někoho jiného...

a jako každej neni takej inteligent jak vy :-D a je to moje vec...a kritici mi muzou polibit prdel

jen proste chci aby ste to nekopirovali a konec...

14 modrá modrá | 6. dubna 2008 v 10:11 | Reagovat

milá Dee, už byl přidán odkaz na tvou stránku, čímž jsem právě dosplnila svoji povinnost. jsi uvedena jeko autorka, nachází se zde i odkaz, což je více, než mohou říct majitelé většiny blogů, kteří běžně články kopírují (a pak jsou všechny blogy jen stálé omílání známých skutečností furt dokolečka). oglosováním tvého díla vzniklo dílo nové, práce mě a červené. jak můžeš vidět pod menu, neděláme si pražádné nároky na tvoji povídku, jediné, nač si nároky děláme, jsou slova červenou a modrou barvičkou

15 Dee Dee | 6. dubna 2008 v 16:27 | Reagovat

ano... ale pokud upravujete něco, co psal někdo jiný a navíc nesouhlasí s tím, aby jeho věc byla dána jinde na blogu,než u sebe,ikdyž uvedete zrdoj, tak je to stejně porušování...když chce autor, aby smazal někdo to co si zkopíroval, tak by to měl udělat, protože nesouhlasí s tím, aby se to okopírovalo! Ikdyž oglosováním vziklo dílo nové, pořád je to oglosované moje!

16 Baret Baret | 22. dubna 2008 v 15:26 | Reagovat

Dee, škoda, že se v gramatice nevyznáš stejně dobře jako v autorských právech.

Internet je veřejně přístupné médium a s tím musíš počítat, když cokoliv uveřejňuješ. Vystavuješ se možnosti, že si tvou povídku někdo přečte a udělá si na ni názor, i negativní. Bohužel v tvém případě jde o story, co tu byla už tisíckrát, s kýčovitými frázemi a hromadou hrubek, a tak nemůžeš čekat žádné chvalozpěvy.

To, že někdo oglosuje tvé dílo, neznamená, že ti ho ukradl - pokud uvede jméno autora a odkaz na tvé stránky. Ale být tebou, tak raději zůstanu v anonymitě.

17 kolemjdoucí kolemjdoucí | 22. dubna 2008 v 18:35 | Reagovat

Dee, tak ty o těch chybách víš? Tak proč je děláš, a když už, proč si je neopravíš? Jen proto, že na svém blogu si můžeš dělat ostudu, jakou chceš? A co tvé čtenářky, které neumí gramatiku o nic líp než ty, takže nepoznají, že tam sekáš hrubky, a budou si myslet, že je všechno, jak má být? Čtením se člověk může pravopis naučit - nebo si ho naopak zkazit.

18 Ness Ness | 22. dubna 2008 v 21:35 | Reagovat

Já jen tak, protože ráda přiložím polínko pod kotel s autorkami MS a gramatickou lůzou. A taky protože tohle je na doméně blog.cz první blog, který se dá číst.

Dee:

Lidé, kteří opravují něco, co napsal někdo jiný, nejsou divní. Někteří za to dokonce dostávají zaplaceno a říká se jim korektoři.

Ano, kopírování je trestné. Kopírování dělají lidé, kteří tak vydávají dílo někoho jiného za své. Modrá a Červená uvedly tvé jméno, odkaz na tvé stránky a vůbec se viditelně distancují od jakéhokoliv podezření, že by toto veledílo snad napsaly ony. Glosy speciálně nejsou kopírováním, je to fakticky vytvoření nového díla a původní věty také mohou být považovány za citace, ke kterým je podáván příslušný komentář. Takže zákon č. 121/2000 Sb., zvaný autorský, to jako porušování vidět může, ale na druhou stranu nemusí.

Tím vším chci říct, že Modrá má pravdu. A problematiku glos jsem konzultovala s mým vyučujícím občanského práva i s přednášející, která se na osobnostní práva a jejich ochranu specializuje, s kým jsi je probírala ty?

19 Mivka Mivka | 23. dubna 2008 v 16:27 | Reagovat

Drahá hluboce intelektuální slečno (toto oslovení se dle slovníku, kterým se projevuješ, přesně hodí), ráda bych tě upozornila, stejně jako dámy přede mnou, že glosy nemají s porušováním autorských práv naprosto nic společného, rozhodně o moc méně nežli tvůj blog, na kterém jsem nenašla disclaimer, který by uváděl, že veškerá práva na reálie vlastní JKR. Přiznám se ale, že jsem hledala pouze do té doby, dokud mi stačil kýbl na zvracení, tudíž jsem se mohla splést.

Chtěla jsem ti doporučit např. stránky SOS, které se zabývají přímo kritikou HP a pro hluboce inteligentní a nezávislé a dospělé slečny, mezi které se radíš, tam mají spoustu dobrých rad. Jelikož jsem ale pochopila tvůj náhled na konstruktivní kritiku, nebudu to raději dělat, protože chudinky sosačky mají dost práce i bez tebe a já nepotřebuju být prokleta do třetího kolene. Tvůj blog je sice tvé území a chválím tě, že s tím brakem nelezeš nikam na veřejné servery, ale už sám Internet je veřejné médium a pokud tomu tak nechceš, tak si svůj superkůl blogíšek zahesluj. Věř mi, budeme jenom rádi, když nám nebude hrozit, že na něj omylem narazíme ve vyhledávači.

20 Dee Dee | 20. května 2008 v 16:12 | Reagovat

bože už to neřešte ;-)

21 KiVi KiVi | Web | 30. srpna 2008 v 20:48 | Reagovat

Harry! Ochráníme Tě!...To je blbost! Ne to není blbost, to je kravina. xD..Mám dost. Ty Vaše glosy jsou zatím nejlepší, který jsem četla :).

22 Cissy Cissy | 1. února 2009 v 22:33 | Reagovat

To je good, líbí se mi to. Nejsem si jistá, jestli bych chtěla, aby mě chránil zrovna Hagrid... možná bych šla k Voldemortovi dobrovolně.

<i>"radši mě ochraňuj ty, Voldemorte."</i>

23 Cissy Cissy | 1. února 2009 v 22:34 | Reagovat

těch <i> si nevšímejte... byl to jen chabý pokus docílit toho, aby byla moje věta s přímou řečí, kde jsem vtipně nezmáčkla shift s R zároveň, kurzívou...

24 Sacco Sacco | 7. února 2009 v 23:50 | Reagovat

Wow...no já nemůžu! Ty glosy jsou bombastický:D Oba díly jsem přečetla během pěti minut a musím říct, že to bylo vážně "mockí zajimaví čtěni"

25 Likvidator Likvidator | Web | 13. srpna 2009 v 18:58 | Reagovat

Víte, že jsem se skoro desetkrát udusil?? Už holt u vašich glosů nebudu jíst, protože to škodí zdraví. Jo a já se sice nechci opakovat, ale doteď to nikdo nevysvětlil o čem je vůbec ten děj?? Já jsem to ňák nepochopil.

26 Karkulka Karkulka | 3. října 2009 v 3:51 | Reagovat

nejlepší věta byla "jenže těsně po začátku hodiny tam napochodovalo několik rytířů, vzali si stůl a zase odešli, takže Harry neměl okolo čeho sedět" :D

27 Salome Salome | 17. listopadu 2009 v 1:42 | Reagovat

Já chci taky sedět kolem dokola stolu! Tady všude chci sedět! :D

28 upirikaty upirikaty | 7. října 2010 v 20:05 | Reagovat

rychle další

29 alik alik | 18. června 2011 v 7:28 | Reagovat

Dee, glosy jsou vlastně pro tvoje dobro. Je to zpětná vazba, takže když si glosy přečteš, víš kde jsi dělala chyby a to za to stojí ne?

30 Accuracy Accuracy | 12. prosince 2012 v 22:48 | Reagovat

Kdysi jsem dělala v jednom časopise konzultanta přes češtinu (ne korektora, ten tam byl, opravoval články redaktorů, ale nestíhal). Posílali mi komentáře různých kvalit a mým úkolem bylo udělat je čitelnými a samozřejmě opravit hrubky. Kdyby mi někdo poslal tento výtvor, napsala bych:
„Tento text nemohu upravit, protože netuším, co jím autor zamýšlel.“
Za tři roky jsem to udělala dvakrát, jen dvakrát, ale tahle slátatina by si to zasloužila.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama