S versus S 2

1. února 2008 v 12:05 | Antea, oglosováno námi |  S versus S
Fakt se omlouvám.:-)) Ale tenhle týden byl naprosto hrozný. Rozbil se nám monitor, ukazuje ale je to zkreslený, psali jsem velké písemky, už zase mám migrému(hele, nová nemoc). Nechyběly ani vyjímečné(tak to si snad dělá srandu) aktivity typu v devět veře(e?) půl hodiny hledat idiota který vyhrožuje sebevraždou(slečna autorka je spasitelka). Určitě nemusím dodávat že jsem ho nenašla a zmíněný idiot si nic neudělal, takže si jako idiot připadám já(to je trefné), protože jsem na to skočila. No do toho jsem ještě měla dneska ráno musela k zubaři neb se mi včera večer přihodila takzvaná akutní zubní příhoda. :-/ Zákrok jako obvykle bolestivý, já pak na nervy, že jsem měla problém trefit se kartičkou pojištěnce do peněženky, a tak dále a tak dále. Řekněme mám toho skutečně plné kecky. Za hrubky se omlouvám, určitě tu někde budou, když tak upozorněte(to se neboj, to my rády).
Nezdálo se jí, že by se s ní stala nějaká změna. Třeba se spletl(určo).
"A teď vezmeme nějaký předmět(například talíř a rozbijeme ho slečně o hlavu), který by ve Vás bez požití lektvaru neměl vzbuzovat strach.- zkusíme nějaké zvíře co třeba…" Mávl hůlkou a uprostřed katedry se objevila slepice(to by stačilo zrcadlo). Divoce kvokající pokoušející se vyskočit nahoru na tabuli(co by tam dělala?).
Cyn zavřískla hrůzou. Tohle bude její konec. Ze slepic, kohoutů a podobného ptactva, pokud se to tak dá nazvat měla hrůzu(proto se v jejím pokoji nenacházelo jediné zrcadlo a fotit se taky nenechala) a ani nemusela pít nějaký lektvar.
Bohužel tím výkřikem přitáhla nejen pozornost třídy ale i slepice. Třída se sborově uchechtla a slepice k ní za divokého otáčení krku začala přistupovat(viděla utorka někdy v životě slepici v akci?). Cyn se dala na ústup. V tuto chvíli by Snapea zabila. Náhle pochopila pravdu kterou dříve odmítala kvůli tomu, že jí ze svých kousků vynechával?(proč je tu otazník?) Její profesor lektvarů je skutečně tak chladný, krutý, jízlivý, ironický, podlý, nechutný….. jak jí všichni říkali.
Začala couvat rychleji. Ale slepice nezůstávala pozadu. Čím více zrychlovala Cyn tím více přidávala na rychlosti i slepice(proč to ta slepice dělala?)(urážela ji slečnina inteligence). Cyn vběhla mezi lavice v naději, že tam najde záchranu. Bohužel marně studenti jí blokovaly(já už nemám sílu) cestu, naopak slepici pomáhali(takže i a y podle náhody) dostat se dál. Brali to jako srandu i jako spravedlnost, že si Snape konečně vybral i dosud nepoznamenanou(proč to ve mě vyvolává poněkud zvláštní myšlenky?) Cynaru. Rychle zamířila zpátky ke katedře, když si všimla, že Snape mířil na slepici hůlkou (tak tady bych dala tečku)(interpunkce je pro amatéry)bylo to dílem okamžiku, ale byla si jistá že na slepičině divokém zakdákání i jejím následném vznešení se a konečném přistání na ní měl prsty její profesor.(fuj, to byla věta) Dál už to ale nemohla rozebírat protože sotva se k ní slepice dostala blíže než metr Cyn vykřikla a v mdlobách padla na tvrdou podlahu učebny.(cíťa)
Třída zaraženě ztichla. Ještě nikdy se nestalo, že by se při Snapově(skloňování, skloňování... k čemu se to vlastně používá? já už to za všechny ty povídky úspěšně zapomněla) akcích někdo zhroutil. Brumbál by tomu ihned udělal přítrž a to Snape nechtěl. Možná té slepici neměli pomáhat, třeba mít v sobě ten lektvar děsu je skutečně natolik matoucí, že se oběť bojí i kuru domácího.
Snape lenivě přistoupil k ležící Cynaře a zamířil na ní hůlkou(třeba ji konečně zabije!)(optimistko). Trhaně otevřela oči. Jakmile si uvědomila v jaké situaci se nachází vyhoupla se na nohy a nenávistně si ho změřila pohledem. Tak dobře, tohle kolo vyhrál. Ale na štěstí(ke cáš) svůj děs z té slepice může svést na ten lektvar. Její iluze dlouho nevydržely(moje padly u druhého odstavce).
"Tak nyní jste se mohli seznámit s chováním oběti bez požití lektvaru." Třídou se neslo zaražené ticho. "Pokud to vaše trolí mozky nechápou tak v té lahvičce co jsem dal Sinclarové byla jen neškodná voda.(teda Severusi!)(máš u nás dárek)" Třídou to začalo hučet tu a tam zaznívaly salvy smíchu ke kterým se přidávaly i hlasy ostatních takže za chvíli celá třída řvala smíchy. Snape je výjimečně nechal smát a dokonce i sám stočil koutky vzhůru v jízlivém úsměvu.
"Takže teď to zkusíme naostro, že Sinclarová.(proč se mi jen zdá, že Severus oslovoval žákyně "slečno"?)" Natáhl k ní ruku s rudě zbarvenou tekutinou.
"Počkat kam to jdete?" Zavolal za ní Snape, když vyrazila ke dveřím a snažil se tvářit co nejvíce nevině(má to smysl komentovat)(nemá) překvapeně. Ani se neohlédla.
"Sinclarová," jeho hlas už zněl stejně jedovatě jako obvykle s přetvářkou už se evidentně přestal namáhat, "jestli opustíte tuto třídu Nebelvír přejde o sto bodů. Měla by jste se podle toho chovat. Uvědomte si že zbytek vaší koleje nemůže za to, že jste neuvěřitelný strašpytel.Možná se moudrý klobouk při zařazování spletl, nebo… ale vlastně čemu se divým(já už se nedivím ničemu. nejméně děsivím hrubicím)(začíná mě děsit, že už mě nic nevyděsí), vždyť všichni známe statečnost nebelvírských lvů." Zakončil jízlivě. Ale Cyn se ani neohlédla. Přidala na rychlosti až ze třídy vyběhla. Nezastavila se dokud nestála před komnatou nejvyšší potřeby. Prudce rozrazila dveře. Komnata byla celá vyvedená v bílé(proč bílá?). Cyn se vrhla na velkou bílou postel s bílými nebesy a dala se do hysterického pláče. Zahrabala si hlavu mezi polštáře, aby jí nerušil ani záblesk světla a pak se konečně podala svému šoku(nechci vědět, jak to vypadlo, když už předtím hystericky řvala). V hysterických vzlycích sebou kolébala ze strany na stranu a snažila se vypořádat se svým šokem. Bylo to jako v nočních můrách, kdy se budila s dechem zrychleným hrůzou. Honila ji slepice a ona nemohla utéct(to je ale blbej sen)(mě se tuhle zdál krásnej, honila jsem s pánví nějakou autorku). Ona zpomalovala, ale slepice zrychlovala. V moment kdy si představila jak po ní slepice vyskakuje znovu vykřikla hrůzou. Pevně si přitiskla hlavu mezi polštáře a znovu si ten moment představovala dokud se sním(koho?) zcela nevyrovnala. Vyčerpaná pláčem vyndala hlavu zpod polštářů(a nevšimla si, že se jí pro nedostatek kyslíku poškodil mozek...)(jakej?) a několik minut nečině ležela na posteli v sladkém zapomnění. Když se po téměř půl hodině zvedla komnata se velmi změnila. Bílou, která pro Cyn představovala baru prohry, vystřídaly červená s černou(to muselo vypadat jak v bordelu). Cyniny barva pomsty. Cyn nekontrolovatelně zařvala vzteky. Zoufalství vystřídal vztek a prudce praštila do náhle se objevivšího boxovacího pytle(zase jedna drsňačka). Její vztek se o kapánek zmenšil o několik minut ustavičného mlácení a kopání se konečně vyčerpaná dostala do žádoucího rozpoložení. Už nebyla tak vzteklá, aby se na Snapea vrhla hned, jak ho uvidí a za postupného vytrhávání jednoho jeho mastného vlasu po druhém se ho nepokoušela zabít.(hm, a Severus si to určo nechá líbit) Ne!(přesně tak!)
Její pomsta bude mnohem rafinovanější.(mstí se některá nerafinovaně?) Snape bude litovat, že se narodil(jasně, kvůli jedné blbé náně, která se bojí slepic). Už zase může myslet.(kecá)(lhářka jedna prolhaná) Prohra je zapomenuta už zbývá jen pomsta. Rudá barva v komnatě se proměnila v krvavou, když Cyn skokem přistála na posteli s tužkou a sešitem v ruce.(ona si to chce psát?!)
Měla plán!(jej)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ivik.bublik ivik.bublik | 1. února 2008 v 21:44 | Reagovat

ach bože! slepice? tohle bylo myšleno vážně? nemohlo být vybráno lepší, hmm možná děsivější zvíře? proč slepice? to je... groteskní. jinak glosy byly jako vždy super.. smekám díky tomu se ta povídka dala přežít :))))

2 červená červená | 1. února 2008 v 21:54 | Reagovat

děkujeme. ta slepice je tam asi kvůli originalitě...

3 ivik.bublik ivik.bublik | 1. února 2008 v 22:12 | Reagovat

:)))) tak to potom jo! :))))

4 červená červená | 1. února 2008 v 22:18 | Reagovat

nutno ovšem podotknouti, že autorku ta slepice beztak nevytrhne

5 ivik.bublik ivik.bublik | 2. února 2008 v 3:38 | Reagovat

souhlas

6 Areneis Areneis | E-mail | Web | 2. února 2008 v 23:10 | Reagovat

panebože, slepice, to mě teda dostalo. Několik minut jsem nechápavě mrkala.

Navíc mě ještě teď bolí pozadí, jak jsem sletěla ze židle. (asi bych pro příště neměla sedět na kraji)

Ale glos je jako obvykle super.

7 modrá modrá | 2. února 2008 v 23:24 | Reagovat

taky sem dneska spadla ze židle... červená mě strčila, když se smála idril... a děkujem

8 Babu Babu | Web | 3. února 2008 v 16:40 | Reagovat

Že se mi to jenom zdá v horečce? Prosím, řekněte, že ano!

9 Saphira Saphira | Web | 7. února 2008 v 18:07 | Reagovat

Čo to BOLO?

Já vám nevím, jestli tohle Anténa fakt myslí vážně. To se snad ani nemusí glosovat, jak je to hloupý...

Trefná poznámka o mozku, červená :D

10 červená červená | 7. února 2008 v 19:47 | Reagovat

Babu: ano, zdá se ti to. je to hromadná halucinace (jsem to ale lhářka. ale co, milosrdná lež)

Saphira: máš pravdu, tohle snad ani glosovatnemusí, ona si to skoro oglosovala sama... vážně tu určitě myslet nemůže, tak hloupý lidi nejsou. i když...

a dík za pochvalu. btw, kdy ty něco přidáš? takhle to vypadá, že tě odradily šílené fanynky ivik.bublik (nic proti)

11 Saphira Saphira | Web | 8. února 2008 v 23:15 | Reagovat

neodradily, naopak mě povzbudily, jenže já bych na to potřebovala mnohem víc času....ale když už jsme u toho, možná vytáhnu tu kaktusárnu z potteraku :D Akorát by to chtělo přihodit do party Michellku, ale ta nějak není v dosahu dostatečné živosti :(

12 Kami Kami | Web | 24. února 2008 v 10:51 | Reagovat

Co to, proboha, bylo? *nechápe a nevěří svým očím* Jak může někdo napsat něco takového? Slepice...no, radši nic.

13 upirikaty upirikaty | 7. října 2010 v 19:55 | Reagovat

rychle další

14 Tatsuko Tatsuko | 5. ledna 2011 v 20:45 | Reagovat

Ta slepice není moc originální XD mojemu bráchovi se když byl malej zdával sen ve kterým ho pronásledovala obří krůta XD

15 Sára Sára | Web | 22. ledna 2011 v 20:51 | Reagovat

Prečítala som si prvé riadky, a už som si chcela niečo skopírovať, vložiť to do komentára, a vychváliť zato autorku, ale ako som ďalej čítala, uvedomila som si, že by som musela všetky autorove vsuvky skopírovať a následne sa nad nimi smiať. :D Jednoducho perfektné :D

16 Salome Salome | 12. března 2011 v 18:11 | Reagovat

... když Cyn skokem přistála na posteli s tužkou a sešitem v ruce.
Měla plán!
Napíše o profesoru Snapeovi a slepici pitomou povídku a zveřejní ji! A s hrubkami! V očích se jí ďábelsky zablesklo a v sešitě se začala objevovat první věta...

Ach jo :)

17 Polárka Polárka | 21. srpna 2014 v 19:41 | Reagovat

Takže zaprvé:
Když člověk zařve, slepice se lekne a co nanejvýš udělá, snese vajco (prababička má slepice). Autorka nejspíš nikdy s těmito zvířaty nepřišla do styku (a nebo má možná trauma z nějaké hyperaktivní).
Zadruhé:
Co se komu snažím vysvětlovat. Povídka jako vždy strašná, glosy výborné. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama