Z nenávisti láska 7

30. ledna 2008 v 12:06 | Areneis, oglosováno námi |  Z nenávisti láska
Ani jsme se nenadály a byl tu konec prázdnin a s ním i odjezd do školy. Celé prázdniny mě otravoval Matt, ale naštěstí se o nic nepokusil(zato jedna divná holka se mě pokusila praštit pánví). Sydney se Siriusem se stále hádali(a Simone s Jamesem taky. prostě idyla).
Seděli jsme všichni čtyři společně v kupé ještě s Petrem a Remusem.
*****
"Víte co by mě zajímalo?" ptal se zrovna James(co dělá v té přihrádce na kufry ta holka s pánví a proč se snaží praštit Simone po hlavě?)(ups, zdrhej, viděli tě).
"Jak to asi máme vědět(měli jste se od Severuse učit Nitrozpyt místo Levicorpus)," odpověděla jsem mu a dál se dívala na potemnělou krajinu míhající se za oknem(to je tak upřímný zájem, že by jeden brečel).
"Sem zvědavej koho budeme mít letos na obranu(ježišmarja, proč si autorka nemohla vymyslet něco originálního?)(řekla bych, že jeden z důvodů je absence mozku). Přece letos ten starej páprda odešel, ne?"
"Jo to máš pravdu."
Najednou se Peter zeptal: "Reme? Kdy je úplněk?"
Všichni jsme po něm hodili ošklivé pohledy(úplně ho zasypaly)(a on se pod jejich tíhou udusil). Naštěstí jsme o Remusově vlkodlactví věděli všichni. I Sydney(tohle nechápu. co je tak špatnýho na otázce, kdy je úplněk?).
"Si normální? Co kdyby tu byl někdo, kdo o tom neví?" odpověděl tázaný vlkodlak(takhle Remus nemluví)(to říkáš furt. mě by spíš zajímalo, jak ze slova úplněk někdo naprosto nevědomý pozná, že tázaný je vlkodlak. asi má Remus stíhu).
"Promiň," pípl a snažil se splynout s okolím. Nutno podotknout, že se mu to moc nedařilo. Vzhledem k jeho šířce(zajímavý, jak všichni neustále narážejí na to, že Peter k nim vůbec nepatří)(a to prosím byli všichni čtyři nejlepší kamarádi.).
Celé toto dění jsem vnímala pouze okrajově. V duchu se mi přemítalo několik myšlenek a obrazů. "Neustále smsky a telefony od Matta(buď v pohodě, teď ti deset měsíců nepošle ani fň). Udělala jsem dobře, že jsem ho opustila?(no jistě! jak by ses jinak mohla zamilovat do Siriuse?)" ptala jsem se sebe pořád dokola. "Ale jo, udělala. Nesnáším ho." "Miluješ ho," odpověděl mi vnitřní hlas. "To není pravda. A zmlkni!(schizofrenička)"
*****
"…a profesorkou obrany proti černé magii je Pax Peintnová(proč mě vlastně rovnou nezabijou? proč to musí dělat tak pomalu?)." Přidala jsem se k potlesku a cítila, jak vedle mě Sydney ztuhla(jestli se Simone nerozhodla zapomenout nejen na Matta, ale na chlapy vůbec, když ucítila jak Sydney ztuhla). Chvíli jsem nad tím přemýšlela, ale potom jsem na to zapomenula(jo jasně. a to, že je to Sydneyina matka budeš ignorovat jak dlouho? nebo možná sestra nebo tak nějak).
Společně jsme došli do ložnice a Syd se mě zeptala: "Myslíš, že by to mohla být ona?"(ale jistě, ve ff náhody neexistují)(a už vůbec ne tak debilní náhody. tady existují jen debilní záměry)
"Kdo ona?" Nechápala jsem(no vždyť víš. ta holka, co se tě ve vlaku snažila sejmout).
"Moje matka. Jmenuje se přece Peintnová a to já jsem taky.(fíha, to je překvapení)" Oči jí zasvítily očekáváním(mě svítí oči maniakálním leskem. a taky mi skoro svítí pánev, jak ji leštím).
Konečně jsem to pochopila(a ani to nebolelo). "No možný to je. Vlastně víc než možný, jste si podobný.(je tu někdo, koho to překvapuje?)(já! já to nečekala! vážně)"
"Vážně?"
"Jo, jste. Teď pojď spát(skvělý nápad. jdu se jí schovat pod postel)(nezapomeň tu flaštičku jedu, jak sem ti ji připravila). Jsem zvědavá, jak zítra vstanu. Tak brzo," povzdechla jsem si a zalehla do postele.
"Sim. Simone! Vstávej!" Třásl se mnou někdo dokud jsem neotevřela oči. Nad sebou jsem viděla rozzářený obličej Sydney(hm, a kolik měla wattů?).
"Vždyť už lezu," zabručela jsem a pomalu se hrabala ven z vyhřáté postele.
V rychlosti jsem se upravila a už jsme vyrážely na snídani. Ve společenské místnosti jsme potkaly poberty, kteří se k nám k naší neskonalé radosti, přidali.
"Co tak natěšená, Peintnová?" ušklíbl se kysele Sirius, když uviděl její šťastný výraz(ten je zas milej...).
"Do toho tobě nic není Blacku," odsekla(a ona ještě víc).
"Už je to tu zase," protočila jsem oči a hodila zoufalý pohled po pobertech. Asi dva týdny po tom, co Sydney přijela, se se Siriem prořekli, proč se navzájem tak nenávidí. Sydney s ním chodila(páni, to jsem nečekala!). Jednou načapala Siriuse, jak se líbá s jinou(jak podobné osudy...), proto ho nenávidí ona. A potom se s ním rozešla, proto ji nenávidí Sirius. Byla první holka, která mu dala kopačky(všechny hlavní nebo polohlavní hrdinky, který chodily se Siriusem, byly první holka, která mu dala kopačky. Sirius musí být naklonovanej).
V tichosti jsme došli do Velké síně a kluci se od nás odpojili. Ostatně stejně jako vždy si to namířili k partě Lily Evansové(se kterou my se vůbec nebavíme a kterou nenávidíme). James si okamžitě sedl vedle Lily a Sirius vedle Debory. Momentálně s ní chodil, od včerejší noci(musí dělat ze Siriuse takovýho vola? jasně, nebyl to vzorňák, ale zas takovej debil, jak ho tu líčí, taky ne)(snad o tom nepřemýšlíš? tady je jediná možnost - přečíst, oglosovat a poslat autorce jed, příp. jí rozbít o hlavu pár talířů. nebo ji fláknout pánví). Tipovala jsem, že ji dnes po vyučování pustí k vodě(no vždyť to říkám! takovej vůl nebyl, zeptejte se JKR!). Tipovala jsem správně, ale nepředbíhejme.
"První hodinu máme dvouhodinovku obrany, není to super?" zavýskla Syd, když se jí do ruky dostal její letošní rozvrh(bomba). Měly jsme ho stejný, protože jsme se zapsaly na stejné předměty(to je tak nečekané).
"Jojo," řekla jsem a radši se věnovala snídani. Měla jsem strašný hlad. Následně jsme se vydali do učebny obrany, která se nacházela ve druhém patře. Naštěstí(proč naštěstí?)(taky by mě to zajímalo).
Odtáhla jsem jí do jedné za zadních lavic, kde jsem se úlevně posadila.
*****
"Dobrý den studenti, jmenuji se profesorka Peintnová a říkejte mi paní profesorko. Teď bych byla ráda, kdyby jste se mi všichni postupně představili. Při tom si stoupněte, abych pak lépe věděla kdo je kdo."(blížíme se... jste připraveni? já uvařila další jed a nachystala si sbírku talířů. jestli bude její otec Voldy, tak je všechny rozmlátím o autorčinu hlavu a pak ji přinutím vypít ten jed. ale nebojte se, neumře. je to jen slabý jed, bude jí jenom hrozně blbě *ďábelský smích*)
"Severus Snape." "Lucius Malfoy." "Sirius Black." "James Potter." "Simone Potterová." Potom konečně následovala Sydney. "Sydney Peintnová."(to jich tam moc není)(proboha, teď mě napadl příšerný nápad! jestli se jedna z nich vyspí se Severusem, tak půjdeme na trestnou výpravu) Profesorka ztuhla a překvapeně se na dívku podívala.
Pak řekla: "Kdo je další?" Celou dobu, co se ostatní představovali, sledovala Sydney.
"Dobrá. Děkuju všem. A teď si dáme na úvod takové menší opakování, abych věděla, co všechno už umíte." Mávla hůlkou a zmizely lavice(a my jsme najednou udiveně seděli na zemích a naše učebnice ležely před námi). "Rozdělte se do dvojic a začněte s jednoduchým Expelliarmus.(originalita nulová. od druhého dílu se tohle kouzlo objevuje snad úplně všude a vždycky se sním uvádí první hodina OPČM ve všech ff)"
Celou učebnu zaplavily výkřiky kouzla. Bohužel kolikrát nebyly dobře a místo odzbrojení skončil student třeba s promočeným hábitem. Po dvou hodinách všichni vyčerpaně, ale přesto se spokojenýmy(tak to je ale... no já nemám slov) úsměvy opustila(shoda přísudku s podmětem - nic?) učebnu. Zůstala tam jen Sydney.
*****
"Mami?" zkusila to Syd jako první, když viděla, že se profesorka k ničemu nemá.(jak to Simone ví, když tam nebyla?)(normálně, koukala klíčovou dírkou, ne? ty máš otázky...)
"Sydney? Jsi to ty? Já mrzí mě, že jsem tě nemo…"(ježiš, to je slaďák)
Nemohla to doříct, protože jí Sydney objala a přitom šeptala: "Mami. Maminko." Pax jí objetí opětovala.
"Sydney, nech mě to vysvětlit, prosím," řekla, odtáhla se od své dcery na délku paží a přitom se jí podívala do očí.
"Víš, já jsem tě nemohla vychovávat, protože jsem se skrývala před tvým otcem. Není to dobrý kouzelník(už se to blíží!) a když se o tobě dozvěděl, no prostě jsem utekla. Potom jsem tě musela dát do dětského domova, protože jsem prakticky žila na ulici. Teď mě ale vzal pod svou ochranu profesor Brumbál, víš?" potom se ještě tiše zeptala: "Odpustíš mi to?" (ne, nikdy)(ale to víš, že jo. všechny to odpouští)
"To víš, že ano," vydechla Sydney a znovu svou matku objala. "Mami? Kdo je můj otec?"
Bylo vidět, že Pax se mírně zachvěla. "Syd, já se o něm nechci bavit, možná až jindy, později, ale ne teď.(jdu uvařit další dávku jedu)"
"Dobře."
"Měla by jsi si pospíšit na hodinu. Už teď jdeš pozdě."
"Tak ahoj," usmála se. Potom pospíchala do sklepení na hodinu lektvarů.(na to že ji nikdy neviděla, to vzala docela vpohodě, ne?)(tak se chovají všechny, autorkám se nehodí uražené dcery)
*****
"No?" zeptala jsem se jí, když dosedla na své místo. (pozdní příchod se neobešel bez ubrání 5(mezera)bodů koleji)
"Je to ona," řekla jen a začal si opisovat postup přípravy lektvaru, který měla Lily na pergamenu(ale! snad se spolu nebaví?).
*****
"Konečně konec vyučování," poznamenala jsem, když jsme se vlekly do společenské místnosti po poslední hodině prvního dne školního roku.
Najednou kolem nic proběhla Debora se slzami v očích. Hodila jsem po Syd pohled typu: No neříkala jsem to?(neříkala. jen sis to myslela)(a i to je sporné)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Babu Babu | Web | 30. ledna 2008 v 15:56 | Reagovat

Dokonalé odreagování od školy. :)) Bezva glosy, hrozná povídka, co víc si pro vymytí mozku přát? :))

2 modrá modrá | 30. ledna 2008 v 19:21 | Reagovat

já bych věděla co víc si přát. pánev a hlavu autorky, to by bylo teprve odreagování

3 Areneis Areneis | E-mail | Web | 31. ledna 2008 v 19:33 | Reagovat

Menší koment od té hrozné a příšerné autorky. :-)

Nechápu, co pořád máte s tím, že se vyspí se Siriusem, když se s ním nevyspí, ale to je jedno. Ty vaše glosy se mi celkem i líbí. Asi si i spočítám, kolikrát mám mít rozmlácenou hlavu pánví, kolikrát mám mít střepy od talíře v hlavě a kolik litrů jedu mám vypít.

A mně by to nevadilo. Alespoň by bylo o jednu příšernou autorku míň.

Jinak se těším na další oglosovanou kapitolku a lituji vás, že to musíte číst.

Autorka

P.S.: Neškodil by oznam u mě na blogu, že mi glosujete povídku :-)

4 Areneis Areneis | E-mail | Web | 31. ledna 2008 v 22:08 | Reagovat

Ne, že by mi vadilo, že ji glosujete, to ne. Jsem ráda a doufám, že mi to pomůže se zlepšit. Můžu říct, že se mi ta povídka začíná mírně dá se říct hnusit, když to čtu. Brrr

5 modrá modrá | 31. ledna 2008 v 23:01 | Reagovat

takže Areneis. chci ti vyjádřit svůj obdiv za to, že ses k tomu postavila takhle. jen bych tě ráda ujistila, že žádná glosa ani komentář není v nejmenším namířen proti tobě. asi tě začínám mít ráda, ale ještě jsem nečetla komenty k Idril... a to s tím Siriusem - víš, ono se to tak nabízí... prostě nemáme proti tobě vůbec nic, a jednou sem od tebe četla něco, co se mi líbilo, jenže už si moc nevzpomínám na děj, natož na název. prostě doufám, že ti to pomůže jako to pomohlo branwen, která díky nám změnila svůj styl psaní a píše teď moc pěkně

6 Areneis Areneis | E-mail | Web | 31. ledna 2008 v 23:09 | Reagovat

modrá: Ano, máš pravdu, že se Sirius vyloženě nabízí. Ono to tak zezačátku mělo být. Simone jako nejlepší kamarádka Lily, společně nenávidí Poberty až na Rema, ale potom se dají dohromady. Problém je v tom, že na to až moc miluju temnou stranu a Zmijozel a tudíž Luciuse. :D Těším se na další kapitoly. No spíš to, co jsem myslela, že jsou kapitoly, ale teď bych se za to zabila.

Taky doufám, že mi to pomůže. Jen to bude těžký:D změnit styl psaní, ale pokusím se. Díky

7 červená červená | 31. ledna 2008 v 23:22 | Reagovat

jé, já tě mám asi fakt ráda. ty a branwen nám stále dokazujete, že náš boj proti Mary Sue není zbytečný. ale střepy z talířů, hlava rozmlácená pánví a litry jedu patří spíše Simone, než tobě... a ještě něco - tvoje povídky mi zpočátku přišly úděsný. do chvíle než jsem se setkala s GinnyMLS (u nás najdeš její jednorázovku Vánoce, jinak na blogu Saphiry a Michellky je toho podstatně více) a tou dívkou, co napsala Láska a pomsta

8 Areneis Areneis | E-mail | Web | 31. ledna 2008 v 23:32 | Reagovat

červená: Já mám vcelku Ginniny povídky ráda, už jen proto, že je čtu téměř od začátku :-).

Njn Mary Sue, ale nějak nevím jak se jí zbavit. :-(

9 ivik.bublik ivik.bublik | 3. února 2008 v 11:54 | Reagovat

prosím jen ne Voldy!!!! střepy v hlavě hahah oceňuji Areneis že se z toho nezhroutila jako já u Saphiry :))) no kadž reaguje jinak.

glosy suprovní!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nemůžu uvěřit že to říkám, ale chci další - asi jsem masochista  :)))))

10 LiquidSkin LiquidSkin | Web | 23. března 2008 v 17:17 | Reagovat

mě by zajímalo, kde vzali v těch 70. - 80. letech mobily...fakt hovadina. Ty glosy jsou šílený, umírám smíchy :o)

11 Bestie Bestie | Web | 20. září 2009 v 19:52 | Reagovat

To ne, Voldyho ne!
Areneis, gratuluju ti. "Z nenávisti láska" by mohla sloužit jako učebnicový příklad MS :D

12 Katka Katka | 25. září 2009 v 2:37 | Reagovat

jako chci vidět člověka, kterej potká svýho rodiče, kterýho nikdy předtím neviděl, a vezme to tak klidně... a ještě si všechno řeknou v pěti minutách, dýl ten jejich rozhovor trvat nemohl............. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama