Z nenávisti láska 5

28. ledna 2008 v 22:02 | Areneis, oglosováno námi |  Z nenávisti láska
"Jamesi, jsem doma. A vedu návštěvu, která tu se mnou bude celý prázdniny!" vykřikla jsem, když jsem se Sydney doplazili ke mně domů(to bude jásotu).
Předtím jsme se totiž zastavili ještě u v domově(kdeže to?), kde se Syd zeptala vychovatelky jestli může být na prázdniny u kamarádky. Veronika, tak se jmenovala ta vychovatelka, s radostí souhlasila. Prý bude mít alespoň o jeden hladovej krk míň(to je milý). Sydney totiž vyrůstala v dětském domově(tak nejenom vykrádačka, ještě i trpitelka). Její rodiče ji tam jako malou položili s dopisem, že se o ní nemohou starat. Také tam stálo její jméno. Sydney Peintnová(jestli ona nakonec nebude Lilyina sestra).
"Cože?" slyšela jsem jenom shora a potom se můj úžasný bratr objevil na schodech. "Jé, čau Sydney(ha, už to začíná!)."
"Ahoj, Jamesi," odpověděla mu a mírně se usmála. Nevěděla jsem proč, ale Sydney s mým bratrem vycházela vždy dobře(no proč. aby se spolu mohli vyspat)(červená, ty jsi úchylná. že ty máš osobní problémy?).
"Siriusi" Pojď dolů!" zavolal James na Siriuse. Se Syd jsme se po sobě podívali. Nevím proč, ale panovala mezi nima nějaká nevraživost(to už říkala v minulé kapitole).
Najednou dolů seběhl Sirius. Když spatřil kdo tam je, jenom řekl: "No nazdar Peintnová. Tebe sem tu teda nečekal. Kdy zase odcházíš?(nějakej drzej, na to, že je tam na návštěvě)"
"Pro tvou informaci, Blacku, jsem tu na prázdniny. Takže se mi radši kliď z cesty.(to vypadá na další ostrou slečnu)" S tím Sydney vyšla schody a zapadla ke mně do pokoje. Omluvila jsem se a vydala se za ní. Nemohla jsem ji nechat dlouho o samotě. Stejně jako já měla velmi výbušnou povahu(nábytek v pokoji by ji mohl naštvat. nikdo jiný tam totiž nebyl).
"No ták, Sydney. Vždyť víš, že je to idiot(no zrovna ona má co mluvit). Víš co? Vem si plavky. Na začátku prázdnin jsem se tak toulala po okolí a objevila jedno menší jezero(na co plavky. stejně se budou koupat na adama a objeví je tam James se Siriusem). Není nijak daleko, ale pochybuju, že o něm někdo ví. Je skrytý za takovym hustym porostem. Tak honem do plavek," vyhrkla jsem na ni, protože jsem věděla, že velmi ráda plave a skáče do vody celkem z vysoka. Ovšem v Bradavicích tuto zálibu provozovat nemohla(proč ne? mohla ji sežrat oliheň. nebo jezerní lidé).
Všimla jsem si, že se jí okamžitě rozzářili oči(měla asi velice živé oči). Neváhala a okamžitě vytáhla své bílé plavky, které podtrhávaly její štíhlou vysokou postavu a také její opálení(opálená zrzka?)(hybrid. nebo spíš kaktus). Vzala si přes ně jen lehké šaty a obě dvě jsme mohli vyrazit.
Jelikož jsem se soustředila na to, abych našla správnou cestu lesem, tak jsem si nevšimla dvou postav plížících se za námi(jsem asi fakt génius). Po deseti minutách bloudění jsme konečně stáli na skále pod kterou bylo nádherné ne nijak extra velké jezero(doufám, že aspoň hluboké)(já doufám v opak,. třeba se při skoku zabijou o dno). Jelikož už jsem se tam koupala, věděla jsem, že možná není velké, ale velmi hluboké(tak nic). Jednou sem se pokoušela doplavat na dno, ale nepovedlo se mi to. A to pod vodou vydržím celkem dlouho.
Slezla jsem dolů do vody, ale Sydney stále stála na místě. "Jen skoč. Je to hodně hluboký. Nemusíš se bát. Na dno určitě nenarazíš."
"No tak dobře," řekla a radostně se usmála. Potom se vyškrábala ještě na skále o něco výš(větná stavba - nic?) a skočila salto, které zakončila ukázkovou šipkou.
"Páni. Už několikrát jsem tě viděla skákat, ale tohle se ti vážně povedlo," řekla jsem jí jakmile se vynořila na hladinu(a já si všimla, že jí uplavaly plavky).
"Díky," usmála se, ale pak zpozorněla. "Neslyšíš něco?"
"Moment," odpověděla jsem, protože jsem taky něco zaslechla. Potom mi to došlo a zakřičela jsem: "Jamesi! Siriusi! Okamžitě vylezte!"
Syd se na mě překvapeně podívala a šeptem se zeptala: "Jak víš, že jsou to oni?"
"Kdo jinej," odpověděla jsem a ušklíbla se(po tomhle slově mě chytá amok. asi si půjdu koupit tu pánev)(to já jdu uvařit jed). Tohle mi bylo jasný. Kdo jiný by nás taky špehoval.
"Jak si to věděla?" zeptal se mě James a společně se Siriusem opatrně slézali dolů do vody.
Protočila jsem oči a řekla jsem jim: "Nejsem pitomá.(tím bych si nebyla tak jistá)"
"Teda Peintnová, co to mělo znamenat? Ta kravina do vody?"(tomu se říká skok, brouku) zeptal se Sirius a zle se ušklíbl(vrrau, já jdu rozbít talíř. o autorčinu hlavu. a vezmu s sebou pánev a najdu cestou GinnyMLS).
"Do toho tobě nic ničeni, Blacku. A pro tvou informaci, je to skok do vody a není to žádná kravina!" odsekla mu a já s Jamesem jsme si vyměnila vše říkající pohled. Tohle jim bylo podobný. Jenom se hádat.(a vy dva jste asi jiní, co?)
*****
"Sydney?" zeptala jsem se, když jsme večer leželi v postelích u mě v pokoji.
"No?"
"Povíš mi někdy, proč se s Blackem tak nenávidíte?" ptala jsem se opatrně. Věděla jsem jenom, že o tomhle nechce mluvit.
"Někdy jo. Ale až někdy jindy. Nevadí? Já o tom nechci mluvit. Promiň." Převalila se a podívala se na mě.
"Jasně, tak dobrou. Co budem zítra dělat?"(to je fakt logika, popřát jí dobrou noc a pak se jí začít vyptávat)
"Nevim. Co třeba jít do města? Kouknout se po obchodech a tak.," navrhla Syd a pokrčila rameny(z vlastní zkušenosti - vleže na boku se jednomu krčí rameny docela špatně).
"Dobře," řekla jsem pouze a po chvíli jsem usnula.
*****
"Už jsem úplně hotová, ty ne?" ptala jsem se Sydney po náročném chození po všech možných obchodech.
"Já taky. Tak se vrátíme, ne?"(ne? ne? ne?) odpověděla a sedla si na lavičku(ach ta logika).
"Jo, ja(najednou mluví německy?)…" nedopověděla jsem, protože jsem spatřila něco, co mi vyrazilo dech. Aniž bych si to uvědomila, vyhrkly mi slzy do očí. Kousek opodál stál Matt s nějakou holkou a líbali se.(tak nějak už mě nic nepřekvapí)(a ke komu si poběží pro útěchu? no samo, že k Siriusovi)
"Simone? Co se děje?" ptala se mě okamžitě Sydney. Téměř na nic jsem se nezmohla a ukázala na ty dva.
"To je tvůj kluk?" zeptala se překvapeně. Celkem dobře uměla hádat.(no to ale hodně dobře)
"Jo," odpověděla jsem jí a pak ještě rychle dodala: "Pojď půjdeme domů. Já si to s ním potom vyřídím.(zakleje ho)"
"Tak dobře."
Celou cestu mi tekly po tvářích slzy(v týhle povídce nikdo nebrečí. všem tečou slzy. na co ty synonyma máme?) a Sydney se mě snažila utěšit. Moc se jí to ale nedařilo.
*****
"Co se stalo?" ptal se James se Siriusem hned, jakmile jsem otevřela dveře od domu(no co by, měl jsi pravdu, její kluk je debil).
"Do toho vám nic není!" odsekla Syd a vedla mě do mého pokoje, kde složila veškeré tašky s nákupem na podlahu. Sedla jsem si na postel a hlavou se mi honilo spoustu myšlenek(tak tomu nevěřím).
Proč mi to udělal? Copak pro něj nic neznamenám? Všechny ty naše společné chvíle. Vykašlu se na něj. Rozejdu se s ním a hotovo. Musím se sebrat. Žádný truchlení pro něj. Je to hajzl(kde jen sem tohle viděla?)(proč ho aspoň jednou nemůžou obrečet nebo zabít nebo tak něco? proč jsou to vždycky tak silný osobnosti?).
Proto jsem vstala a vyndala věci, které jsem si koupila. Potom jsem tašky s jídlem odnesla dolů a začala připravovat večeři.(to je logika)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Babu Babu | Web | 29. ledna 2008 v 19:05 | Reagovat

Zlý sen. A těch kapitol bude ještě 15? To abych si zakoupila kvalitní sedativa. :)) Ale glosy skvělé ;))

2 modrá modrá | 29. ledna 2008 v 19:30 | Reagovat

děkujeme. ale sedativa ti nepomůžou. lepší by bylo zorganizovat trestnou výpravu (červená už brousí jehly, který jí chce napíchat do těla)

3 Babu Babu | Web | 30. ledna 2008 v 15:19 | Reagovat

Fajn, já seženu nějaké Pravidla spisovné češtiny v pevné vazbě(ty ji budu mlátit o hlavu nebo předčítat) a můžeme jít.

4 červená červená | 30. ledna 2008 v 15:47 | Reagovat

a mohla bys na ty pravidla namontovat nějaký kovový pláty... nebo ostny...

5 Areneis Areneis | E-mail | Web | 31. ledna 2008 v 19:10 | Reagovat

jéééé, vy mě půjdete zabít? Já jsem sebevrah, ale milejší než nějaký kovový pláty by mi byl nějakej  nůž. Ani bych se nebránila.

6 červená červená | 31. ledna 2008 v 23:17 | Reagovat

ale zase si vem, že smrt pod Pravidly českého pravopisu pobitými kovovými pláty je originální

7 Areneis Areneis | E-mail | Web | 31. ledna 2008 v 23:34 | Reagovat

červená: To ano, je  originální:D:D:D Pravda, pravidla českého pravopisu vidím jedině ve škole:D Asi bych si je měla pořídit.:-)

8 červená červená | 31. ledna 2008 v 23:40 | Reagovat

já je doma taky nemám... když člověk hodně čte, tak je za nějakou dobu přestane potřebovat, alespoň u mě to tak funguje. ntvrdím, že jsem dokonalá, ale prostě většinu slov znám a vím, jak se píšou... a když je njhůř, pomůže elektronická forma pčp - http://www.pravidla.cz

9 ivik.bublik ivik.bublik | 3. února 2008 v 11:22 | Reagovat

no, co ana to říct.... vypůjčím si slovo od Saphiry - "KAKTUS"

glosy jsou skvělé!!!!!!!!!!!

10 Saphira Saphira | Web | 25. února 2008 v 17:33 | Reagovat

Jenže těmi elektronickými nemůžu nikoho umlátit, to je trochu problém pro mou brutální a násilnickou povahu :D Já doma pravidla sice mám (z nějakého roku raz-dva-tři), ale stejně je nepoužívám. Je fakt, že pravopis mám celkem zvládnutej díky čtení.

Jinak, beru si kamion, bude to stačit na přejetí autorky? Nebo by to chtělo něco účinějšího?

11 červená červená | 25. února 2008 v 20:38 | Reagovat

parní válec?

12 Saphira Saphira | Web | 27. února 2008 v 14:24 | Reagovat

Třeba :D ten není vůbec k zahození :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama