Láska a pomsta

22. ledna 2008 v 11:21 | Grisela, oglosováno námi |  Láska a pomsta
Další ze starých povídek.
Draco nervózně potřásl hlavou. Dnes se měl setkat s jakousi vlivnou ženou, která měla vliv(vlivná žena, která měla vliv. tomu říkám obrat) na Pána Zla a která za něj mohla u Pána Zla orodovat(a co zájmena, neznáme?). Víc o této významné osobnosti nevěděl. Schůzku mu domluvila jeho matka a Severus. Byl trochu překvapen, když zjistil, že schůzka se koná v sídle Pána Zla, sluha do vedl,(co tady dělá ta čárka?) kamsi do bočního traktu, kde Draco nikdy nebyl, daleko od pokojů Pána Zla(jak někdo dokáže nacpat slova "Pán Zla" čtyřikrát do dvou vět?). Prošli spoustou různých chodeb než zastavili před velikými dvoukřídlími dveřmi, které byli( byly to živé dveře. teda byli) pobity zlatými hřeby. Sluha pokynul a Draco vstoupil do luxusně zařízeného salónku. Zády ke dveřím seděla černovlasá žena, která hrála na klavír(pokus o dramatický úvod?). Draco se zarazil a poslouchal, žena hrála na klavír(tahle informace se nachází o řádek výš) a k tomu něco francouzsky zpívala. Byl to libý slavičí zpěv, který přímo vyzýval k tomu, sednout si a naslouchat. Nicméně Draco zůstal v údivu stát, vůbec neměl tušen(koho že to?), kdo to může být. Čekal nějakou zjizvenou Smrtijedku a proti němu teď seděl anděl(tak leda padlý. jako andělé se označují blonďaté ženy, ne černovlasé). Žena dohrála a otočila se k Dracovi. Měla pomněnkově modré oči(znají vůbec autorky taky jinou barvu očí než pomněnkovou?)(to bude Brumbálova příbuzná). Byla krásná jako obrázek(tak to je nečekané). Jemná jako socha z marcipánu(socha z marcipánu? to sem ještě neslyšela), která se může hned rozdrobit. Vypadala, že je jen o málo starší než Draco, ale v jejím chováním bylo něco ze starší zkušené sebevědomé ženy, které jí dělalo starší(to je zas věta. vypadala jen o málo starší, ale bylo v ní něco ze starší, co ji dělalo starší)(kam na tyhle obraty autorky chodí?).
Ladně vstala ze své stoličky, přešla celý salónek až k Dracovi. Její barevná, zlatem vyšívaná róba se za ní vlnila jako had.
,,Á mladý pan Malfoy, ráda Vás poznávám. Anna Kareninová(ááá, co je to za skloňování?!)(já to asi vzdám. tohle je regulérní vražda, právě jsem se málem utopila v kafi!)."pronesla zvučným hlasem a podala Dracovi svou pěstěnou ručku.
,,Posaďte se." vybídla mladého pana Malofoye.
,,Děkuji. Přišel jsem za Vámi kvůli jisté nepříjemné události. Jak možná víte, tak moje rodina je u Pána Zla v nemilosti." řekl rozpačitě Draco.
,,Samozřejmě. A víte jak se do ní dostala? Pán Zla svěřil vašemu otci jakousi důležitou věc do opatrování. Deník-myslím. A váš otec tu věc využil ke svým intrikám, ve kterých se deník zničil. Nevím sice proč byl deník tak důležitou věcí. Myslím, že měl nějaké kouzlené vlastnosti o kterých Váš otec nevěděl. Nicméně Pána Zla to velmi rozčílilo a pak ten fiask(TO fiaskO) na ministerstvu. Opravdu velmi nepovedená akce. Nesplnili úkol a k tomu se ještě dali chytit. Váš otec měl nad touto akcí velení. Nu a teď vy. Brumbál je sice mrtvý, ale vy jste ho nezabil. Och ano udělal byste lépe, kdyby jste(tak snad kdybyste, ne?) to byl vy. Kdyby vaší rukou zemřel Brumbál. Chápu, ale zabít člověka není jen tak. Musíme si,(vysvětlete mi, podle jakého pravidla jsou tu ty čárky) však na rovinu říci, jestli chcete i na dále(ne povídej) zůstat v službách Pána Zla, tak stejně dřív nebo později přijde okamžik, kdy bude muset zabít. To je pravda. Myslím si, však že vy už jste uvízl v sítích Pána Zla a už se z nich živý nevymotáte a když tak to jen za obrovskou cenu."(tak tohle sem si musela přečíst dvakrát a pořád to zrovna moc nechápu.)
,,Ano to máte pravdu." souhlasil ztrápeně Draco(asi je chytřejší než my obě dohromady, když to pochopil napoprvé).
,,Nu, líčím ale já tu samá negativa(možná je to tím že je Ruska, proto mluví tak divně)(nebo autorka píše se zavřenýma očima). Samozřejmě, že služba Pánu Zla má také výhody(tak jasně, jinak by se mu tam lidi nehrnuli), myslím, že vy ještě teď utrácíte peníze, které vašemu otci dal Pán Zla před patnácti lety. Och ano, Lucius Malfoy si na tom hodně nahrabal(není tenhle obrat tak trochu v rozporu s tím, jak se snaží mluvit formálně?), konec konců Pán Zla umí být štědrý. A pro ty(čárka)(čárky neopravuj, zblázníš se) kdo chtějí mít moc, se za pánovými zády také najde ždibec moci, který je udělá šťastnými." Paní Karenová(kdože?) se na chvíli odmlčela a pak šeptem pokračovala:,,Pán chce udělat s mudly krátký proces. A někteří mudlové jsou velmi bohatí, kdo jiný si rozdělí bohatství mudlů než Pán Zla a jeho věrní přívrženci. Pokud by se mu to doopravdy podařilo, pak by jsme(ne, by 'jsme' ne! proč se to ty autorky nemůžou naučit psát pořádně? copak se říká 'nemělo by jse'?) se váleli v hromadách mudlovského zlata." Když toto paní Karenová(kdo, krucinál?!) říkala Dracovi naklonila se až k němu, téměř se do dotýkala nosem. Teď se znovu narovnala.
,,Narcisa mě požádala, abych ti pomohla(před chvilkou mu vykala). Já ti ráda pomohu. Promluvím s Pánem Zla."
,,Myslíte, že na něj máte vliv?" zeptal se Draco posměšně(jistě. byla to vlivná žena, která měla vliv). A lehce si odfrkl.
Ženiny rty se lehce zkřivily do tajemného úsměvu.
,,Já ano. Já na něj vliv mám." odpověděla paní Karenová(já to vzdávám) sebejistě. ,,Mnozí smrtijedi mě žádají, abych se za ně přimluvila. Já za to nic nechci. Nedělám to z prospěchářství. Jsem bohatá dost. Stačí mi to, co mi můj pán dá. Dělám to proto, že myslím, že někdo musí zmírňovat krutost Pána Zla."
,,Promiňte, ale já nechápu, jakou úlohu máte ve službách Pána Zla." zeptal se Draco(zeptal? a kde nechal otazník?), na kterém bylo vidět, že tato otázka ho již dlouho pálila na jazyku.
,,Řekněme, že mě někteří označují paní tohoto domu a Pána Zla pánem(hm. proto se mu říká PÁN Zla). Těžko říct, jak bych měla pojmenovat svou funkci. Snad slovo konkubína, by vystihlo mojí funkci(jo tak konkubína je funkce?) nejlépe. Mám však daleko víc pravomocí, povinností a vlivu než konkubína. Možná manželka, možná důvěrnice, říkejme tomu, jak chceme.(tak to řekni naplno. prostě s ním spíš)"
Draco se na okamžik zarazil, před ním tedy seděla oficiální milenka Pána Zla, kterou každý respektoval a žádal jí o pomoc. Znovu se na paní Karenovou podíval. Byla krásná, tak krásná, že učarovala Pána Zla(Očarovala Pána Zla, nebo učarovala PánOVI Zla). Nedokázal si je,(to bude ta čárka, která chyběla o několik řádků výš)(tak sem se, mrška, zatoulala) však představit oba vedle sebe. Krásnou, jemnou Annu a vedle ní znetvořeného Pána Zla. Opravdu hezký páreček(existujou horší, podívej se na dnešní stárnoucí hvězdy).
Anna se rozesmála. ,,Vím, na co myslíš Draco(Voldy ji po nocích učí Nitrozpyt). Už mnoho lidí si pokládalo takovou otázku.
Asi ho mám svým způsobem ráda, jinak si to vysvětlit nedokážu(kecá, stejně je po penězích)."
Draco odcházel. Byl učarován Annou, krásnou chytrou Annou, milenkou Pána Zla. Byla protikladem Pána Zla, přesto se se svým šarmem proplétala sítěmi kolem Pána Zla(už zase dvě věty a třikrát Pán Zla. na co ty zájmena vlastně existují?). Spokojená sama ze sebou. Pochopil, proč jí smrtijedi mají rádi a proč se na ní obrací. Anna dokázala vyslyšet prosby, dokázala se slitovat a pomoci v nouzi(neměla by se jmenovat spíš Matka Tereza?).
Přesto jí Draco nevěřil, nevěděl, jak by ona mohla mít vliv na Pána Zla(nezapomeň, že to byla vlivná žena, která měla vliv). Byla krásnou ozdobou Lorda Voldemorta a tím pro něj jistě začínala a končila(což nikdo jiný neprokoukl).
Byl však zvědavý, neboť dnes se měl dostavit k Pánu Zla a Anna mu slíbila, že půjde s ní. Domníval se, že Anna bude mlčet a ve všem souhlasit s Pánem Zla, a že se za něj se samého strachu o svoji osobu vůbec nepřimluví. Ale stejně v ní doufal víc, než si byl ochoten přiznat.
Trochu překvapen zjistil, že Anna už na něj čeká v předpokoji. Pozdravil ji a ona mu lehce pokynula, aby ji následoval. Ocitli se v pracovně Pána Zla, kde sám Ten-jehož-jméno-nesmíme-jmenovat(říká se mu Ten-jehož-nesmíme-jmenovat nebo Ten-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit, ne že nemůžem jmenovat jeho jméno) trůnil v křesle za svým velikým dubových psacím stolem. Anna se lehce uklonila, zatím co Draco poklekl na jedno koleno a pokorně sklonil hlavu.
,,Čekal jsem, že přijdeš Anno, orodovat za nejmladšího Malfoye(takhle mluví Voldy? a odkdy?)."řekl svým tichým zlověstným hlasem Lord Voldemort(lord nemusí být s velkým písmenem, to není jeho křestní jméno...)(proč tu není napsaný Pán Zla?). Vstal, obešel psací stůl. Vzal Annu za ruku a obřadně(proč hned obřadně?) jí dovedl k lenošce, kde jí vyzval, aby se posadila. Anna se usadila, pracovnou se rozléhalo šustění jejích dlouhých šatů, jak se je snažila urovnat, aby se nezmačkaly.
,,A teď ty, Draco. Slyšel jsem, že Severus Snape zabil Brumbála. Nicméně připomeň, koho jsem tímto úkolem pověřil." zašeptal Voldemort lehce skloněný k Dracovi klečícímu na podlaze.
,,Myslím, že není co připomínat, můj pane. Draco má své zásluhy na smrti Brumbála, ale jeho hůlka to nebyla, ta která ukončila Brumbálův život(to je zas věta...). Ujal se toho zkušenější Severus, nevidím na tom nic špatného, ani nic, co bych Dracovi vytýkala." vložila se do záležitosti Anna(nějaká drzá, ne?).
Voldemort se zadíval na Annu pohledem, který se nedal dešifrovat(ale dal. říkal: "Počkej v posteli, ty potvoro! Já ti dám, kecat mi do rozhodnutí!").
,,Využívají tě, má milá, aby ses bila v jejich zájmy." odpověděl vlézavě(jakže?) Voldemort.
,,Myslíte si, že jsem za to dostala zaplaceno, abych se bila v jejich zájmu?"rozohnila se Anna(jo, přesně to si myslí!). Voldemort jí však neodpověděl. Mlčel(mě taky došla slova). Trvalo dlouho, snad celou věčnost než promluvil.
,,Mou odpověď znáš. Děláš to, protože tě to baví, má malá intrikánko(už vidím Voldyho, jak tohle říká). Já ti to však nezazlívám. Líbí se mi, když bojuješ jako lvice, aby si ochránila své lvíče. Podle tebe je Draco moc mladý, proto mu musíš pomáhat(pedofilka)." Když s ní mluvil, jeho chladný hlas dostal trochu tepla, trochu něhy, sic jen trochu, přesto to bylo slyšet(a tohle je jako věta?). Pak se otočil k Dracovi:,,Povídej mi, jak to vlastně, všechno proběhlo. Jak se stalo, že Brumbál před tebou stál bez hůlky, bezmocný(kde je čárka?)(ta bude zase o odstavec níž) vydaný na milost(komu? chybí předmět)?"
,,Byl na hradbě, pane, přistál tam(a jak jinak by se tam dostal, když po schodech přiběhl Draco?). Vrazil jsem tam a jediným kouzlem ho odzbrojil(se máš čím chlubit. potřebuje na odzbrojení jenom jedno kouzlo)(no to víš, třeba takovej mamlas jako Potter jich potřebuje nejmíň pět), jeho hůlka přepadla přes cimbuří. Pak přišli ostatní smrtijedi a Severus ho zabil(já myslela, že Draco říká Snapeovi Snape)."
,,Mluvili jste spolu?" otázal se tiše Voldemort(jo, hodili řeč. to víš, nic se nevyrovná rozhovoru s někým, koho chceš zrovna zabít a koho se ti právě podařilo odzbrojit jedním kouzlem).
,,Ano, pane. Ptal se, jak se mi podařilo dostat smrtijedi(tak to už je trochu moc, ne?) do hradu, a jestli jsem to byl já kdo přizabil Kate a přiotrávil Weasleyho(zas někdo, kdo nedokáže nic udělat pořádně. a pochybuju, že by nazval Kate Kate, určitě by řekl Bellová)."
Voldemort se díval na Dracovi do upřeně(co je to upřeň?) do očí. Draco se lehce chvěl pod pohledem těch červených úzkých zorniček(Voldy má červený duhovky, zorničky si zachovaly svou černou barvu. chjo).
,,Nenabídl ti, aby ses k němu připojil?" zasyčel jeduplně Voldemort.(no to ti tak bude povídat)
Draco sebou trhnul.
,,Ano, pane, ale odmítl jsem." odpověděl třaskavým(třaskavým? jako že mu u mluvení hlas dělal třask třask?) hlasem Draco.
Anna pochopila, že rozhovor se blíží k špatným závěrům(zabijte autorku! co je proboha tohle? rozhovor, jeden, se blížil závěrům? a ještě špatným?), proto se o něj (o Voldyho)(opřela a pošeptala mu: "No tak lásko, nech ho jít a mě dnes večer nebude bolet hlava.") vložila.,,Domnívám se, můj pane, že Brumbál Draca uhranul, proto ho nedokázal Draco zabít. Brumbál byl velmi dobrý nitrozpytec, moc dobrý na to, aby nedokázal zmanipulovat sedmnáctiletého chlapce."(nějaká chytrá, ne?)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ivik.bublik ivik.bublik | 2. února 2008 v 14:40 | Reagovat

ooo můj bože! ještě se ze mne stane pánbíčkářka :))) modrá s čevenou = super

autorčin pokus o povídku = zoufalý - Pán Zla na každém roh,u málem jsem se začínala bát :))))

2 červená červená | 2. února 2008 v 14:57 | Reagovat

a kdybys viděla mě jak sem to glosovala... když za dveřma zašramotila kočka, tak sem málem dostala infartkt a praštila sem se o šuplík. tak moc sem se lekla, že je to voldy

3 ivik.bublik ivik.bublik | 2. února 2008 v 16:31 | Reagovat

hahaha tak to jo :)))

4 Sam.B Sam.B | 3. března 2008 v 19:35 | Reagovat

já jsem asi první půlku povídky četla VILNÁ žena:))) už mě ty bludy narušily mozek..nebo,že by to nebylo tím???

5 červená červená | 4. března 2008 v 17:11 | Reagovat

to nebude tvým mozkem... to bude tím mozkem, který tenhle věc postrádá... (vilná byla taky, ještě víc než vlivná :))

6 vlčice vlčice | E-mail | 14. července 2008 v 18:22 | Reagovat

Panebože, z neupravené verze této "povídky" by mě asi klepla pepka! Všude samej Pán Zla a "vlivná žena, která měla vliv" xD

Jinak glosy byly suprový :)

7 haňula haňula | 8. října 2008 v 18:21 | Reagovat

Glosy jsou naprosto skvělý

8 Tere Tere | Web | 28. ledna 2009 v 20:28 | Reagovat

To "Pán Zla" tam je asi tam 150x, co?:D A chci taky takový malý předpokojík..:D Těm glosům se strašně směju..:D

9 Nenja Nenja | Web | 14. února 2010 v 22:36 | Reagovat

Zažila jsem různé kombinace s HP, ale Annu Kareninovou ještě ne. Lituju Belatrix, musí se chudinka cítit opuštěná, když se Pán Zla zaobírá vlivnou milenkou Pána Zla, která spí s Pánem Zla.

10 Eldarwen Eldarwen | 7. ledna 2011 v 12:37 | Reagovat

Ježišmarja, chudera Anna, Vronskij, Oblonskij a všetci s ňou nejak spriaznený, to je desné!
Bez vašich glos sa to ani čítať nedá... 5-krát v jednej vete jedno slovo, no pardon, ale to je veľa aj na mňa!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama