Když den střídá noc 2

25. ledna 2008 v 18:30 | Lucka39, oglosováno námi |  Když den střídá noc
Kapitola druhá
Setkání v Příčné
O OSM MĚSÍCŮ POZDĚJI
,,Sestro Karolíno, vstávej(venku slunce září, ty jsi na polštáři...)(toho si nevšímejte, modrá nám blbne)! Jedeme nakupovat!" volala jsem(z okna).
,,Lily, vždyť ani nevíš kam jít," odporovala mi.
,,Vím. V Děravém kotli mám ukázat tenhle lísteček od Brumbála a oni mě zavedou do Příčné ulice, kde se to všechno sežene."
,,A kde je ten Děravý kotel?"
,,Tady na rohu téhle ulice," ukazovala jsem na mapu.
,,Lily, nech mě ještě spát," už mi pomalu docházela trpělivost a tak jsem ze sestry Karolíny stáhla peřinu a ta chtě nechtě musela vstávat(já být jí, tak si tu peřinu prostě vezmu zpátky). Celá nedočkavá jsem vstoupila do Děravého kotle(vždyť teprve před chvilkou vstala ta jeptiška! to musí být časová smyčka). Hospodský se ke mně hned přihrnul.
,,Co si dáte?"(sklenici jedu na krysy, prosím)
,,Nic. Jen bych chtěla do Příčné ulice, profesor Brumbál mi pro vás dal lísteček," sáhla jsem pro něj do kapsy a ouha. Lísteček byl pryč. Zapomněla jsem si ho v klášteře na stole. Sakra Lily, ty jsi tak blbá(moje řeč).
,,Že vy jste Lily Evansová?"
,,Jo, to jsem."
,,Potom je v pořádku. Profesor Brumbál mi říkal, že přijdete. Ovšem čekal jsem vás už v červenci.(jed už je prošlý)"
,,No tak nám ukážete, jak se tam jde?"
,,Pojďte za mnou." Následovala jsem ho tedy na dvorek, kde poklepal na nějaké místo ve zdi. Vydechla jsem úžasem, jakmile jsem spatřila tu dlouhou ulici. Sestra Karolína vykřikla slovo páni dokonce nahlas. Vrhla jsem se k nejbližšímu krámku.
,,Lily, za co tu vůbec nakoupíme?"
,,Nestarejte se sestro Karolíno. Brumbál mi poslal klíč k trezoru, který mi kdysi moje matka založila.(jo, a Brumbálovi je úplně jedno, že je to sestra Harryho a nikomu nic neřekne)(vždyť je to nepodstatný detail)" Od doby co jsem vešla do Příčné ulice jsem se začala do Bradavic těšit víc než předtím. Vešla jsem do Grinngotovy banky, kde bylo na dveřích napsáno:
Vstup, cizinče, leč pamatuj:
poklad, jenž nikdy nebyl tvůj,
hledáš-li v našich sklepeních,
životem odpykáš svůj hřích.
Koho by zlákal cizí skvost,
zaplatí za svou hrabivost.
Zloději, viz ty pevné zdi:
nejdeš tam víc než poklady.(opsat to umí autorka pěkně, jen co je pravda)
Byla jsem uchvácena tou krásou(kéž by se dalo říct totéž o této povídce). Sledovala jsem skřety na vysokých židlích za pulty. Zamířila jsem k jednomu volnému pultu. Po dohodě s jedním skřetem jsem už procházela dveřmi do dlouhé kamenné chodby. Sestra Karolína však odmítala nastoupit do vozíčku, a tak na mě raději počkala před bankou(a doufala, že se se mnou ten vehikl cestou vybourá a ona se mě zbaví). Tam jsem také zahlédla toho kluka(už to začíná. na koho to tipuješ? podle mě Ron)(jsi vedle, to bude určitě Malfoy). Byl nádherný. Měl modré oči a blonďaté vlasy(tak nic no)(cheche, já sem génius). Sestra Karolína si všimla mého zasněného pohledu a moc nadšená jím tedy rozhodně nebyla(asi poznala, jakej je to "ulízanej spratek", abych použila komentář většiny kladných postav ff). Vzpamatovala jsem se a šla si koupit hábit. Když jsem zrovna stála a ta paní na mně něco špendlila(cedulku "Bacha, jsem nebezpečná"), prošel okolo výlohy zvláštní kluk(třeba konečně Ron). Měl na čele jizvu a byl celý špinavý(no tak nic, no)(modrá dnes nemá svůj den). Nevím co, ale něco mě k němu táhlo(to je zvláštní...). Nebylo to jako k tomu blonďákovi, spíš to bylo jako bratrský cit(jasně, řekni nám to polopaticky, my bychom to sami neuhodli). On si mně zřejmě taky všiml. Chvilku na mě koukal jako na zjevení(ty sis začala), ale pak ho nějaký obr postrčil dopředu a on odešel. Bylo mi divně(mluvíš mi z duše). Jako bych toho kluka už znala(je tady ještě někdo, kdo nepochopil, že je to Harry a jeho sestra?)...
,,Ták a je to hotové," zaplatila jsem a šla si pro hůlku. Jakmile jsem však vstoupila dovnitř, došlo mi, že tohle nebude jen tak obyčejná návštěva(jako všechno v její přítomnosti). Prodavač se na mě divně podíval a řekl.:
,,Vy, vy žijete?(sakra, říkal jsem tomu Tomovi, aby vám dal dvojnásobnou dávku arzenu)" zaskočilo mně to, ale slušně jsem mu odpověděla:
,,A proč bych neměla?"
,,Já jsem si myslel, že vás Vy-víte-kdo zabil, vás a pana Pottera."(a vůbec si nevšiml, že by měla vypadat minimálně dvakrát starší a to ještě ubírám)
,,Kdo to je ten Vy-víte-kdo(no vždyť Ty-víš-kdo)."
,,Jste vy Lily Evansová(zde se ukazuje autorčin záměr, kvůli kterému hl. hrdinka dostala jméno po své matce)?"
,,To jsem, ale odkud mě znáte?" teď jsem absolutně nechápala co tím prodavač sleduje. Naštěstí zakročila sestra Karolína.
,,Vy si ji určitě pletete s její matkou. Jako by jí z oka vypadla. Má i stejné jméno.(ale nepovídej)"
,,Vy jste dcera Lily? Já myslel, že je Potter jedináček(to my všichni)(někdo by to měl říct JKR)?"
,,Nemohl by jste mi už prodat nějakou tu hůlku(bolí mě noha a musím dopajdat domů)?" byla jsem velmi nervózní. Proboha jakého Pottera má na mysli?
,,Ovšem. Vydržte chvilku," a odběhl někam do regálů. Když jsem za deset minut vycházela z obchodu, přepadl mě zvláštní pocit(mě drží zvláštní pocit asi od druhého odstavce). S kým si mě to spletl(schválně zkus hádat, když mu ta jeptiška před chvilkou sdělila, že si tě plete s tvou matkou)? Jsem sice hodně podobná tomu obrázku mé matky, který nosím na řetízku, ale nikdy si mě s ní nikdo nespletl.
,,Lily, jsi v pořádku?"(není)(a už nikdy nebude) zeptala se mně sestra Karolína.
,,Naprosto," odpověděla jsem a zamířila do obchodu pro knihy(knihkupectví. jinak Krucánky a Kaňoury). Sotva jsem se tam vešla(tak co?). Zrovinka se tam nějaký slavný spisovatel fotil s tím klukem, který se na mě blbě díval přes tu výlohu v obchodu s hábity. Padlo na něj i slovo Potter(tak tohle sem nepobrala) a já jsem si vzpomněla na slova toho prodavače. Já myslel, že je Potter jedináček. Všechno bylo zvláštní, ten pocit, ten jeho výraz když mě spatřil(nedivím se mu)(něco takovýho se nevidí každý den). Všechno bylo divný(a nejvíc autorka). Najednou se vedle objevil ten blonďák. Byla jsem z toho tak rozčilená, že jsem mu omylem šlápla v té mačkanici na nohu.
,,Dávej pozor ty jedna zrzavá veverko," očividně se mu moc nezamlouvám(něco proti veverkám?). Okamžitě jsem byla celá rudá.
,,Promiň," špitla jsem a snažila jsem se dívat jinam. Neuniklo mi však, že si mě po chvilce začal prohlížet(to říkám. něco takovýho se jen tak nevidí).
,,Jak se jmenuješ?" zeptal se. Úplně mě to vyvedlo z míry(na jméno se mě ještě nikdy nikdo nezeptal!).
,,Já…já…já jsem Lily," koktala jsem.
,,Draco."
,,Hezké jméno," sestra Karolína do mně lehce šťouchla loktem(proč loktem?)(proč ne kudlou?). Nelíbilo se jí, že se s ním bavím.
,,Kdo to je?" podíval se na ni Draco.
,,To je sestra Karolína. Stará se o mne."
,,Ty jsi mudla?"
,,Co to je?" byla jsem úplně mimo. Takovýhle kouzelnický pojmy jsem ještě neznala.
,,No to snad není možné. Já se tu bavím s mudlovskou šmejdkou. Takový hnus(no viď)!" řekl hrubě a odešel. Bylo mi to líto. Jediný spokojený tu byla sestra Karolína(ten jeptišek). Fotograf konečně odešel a fronta se hnula. Okolo mě prošel ten černovlasý kluk, kterému všichni říkali Potter(jestli to nebylo tím, že se jmenoval Potter). Leknutím jsem upustila tašky(leknutím z čeho?). On se otočil a podíval se na mě.
,,Lily?" zeptal se opatrně.
,,Odkud mě znáš?" byla jsem v šoku. A nejspíš jsem nebyla jediná. On taky nevypadal normálně(to v téhle povídce nikdo)(brm brm ratata, já už taky nejsem normální).
,,Proboha co tu děláš? Nehrála jsi si s obracečem času?"
,,Co to je?" další kouzelnický pojem. Vypadá to, že si budu muset koupit slovník.
,,Ó můj bože. Rone, pojď sem. Koho ti připomíná?" Potter se obrátil na vysokého zrzouna.
,,Lily Evansovou." zrzek se na mě díval, jako bych byla duch.
,,Já jsem Lily Evansová(ha, zápletka!)."
,,Ježiši Kriste. Já omdlím.(tak TOHLE by Harry nikdy neřekl)" Potter byl snad ještě více v šoku než já.
,,Jsi snad věřící?"
,,Proč myslíš?"
,,Nejdříve ó můj bože a teď Ježíši Kriste(pro ty, kdo by to snad nepochopili: bacha, fór!)(děkuji za upozornění, hned se zasměju. chachacha)..." Potter se dal do smíchu.
,,To snad není možné, že tě tady vidím." Nechápala jsem ho. Proč se chová, jako by mě znal? Najednou tam přišel Draco.
,,Uhni mi z cesty Pottere."
,,Promiň Draco, ale takhle se to neříká.(chjo. Harry přece říká Malfoyovi Malfoyi. to je tak těžký si to zapamatovat?)(nejspíš pro některé jedince...)" nedal se Potter.
,,Neměl bys založit mudlovský spolek? Dvě mudlovské šmejdky máš právě po boku.(a Malfoy takhle taky nemluví)" Vrhl na mě a dívku, která stála vedle Pottera a zrzka, zvláštní pohled(ale ten pohled se od nás odrazil a praštil ho mezi oči)(já taky brzo vrhnu).
,,Nech Hermionu s Lily na pokoji!"
,,Proč bych měl? Ještě se uvidíme v Bradavicích." řekl posměšně Draco a odešel.
,,Ty jedeš taky do Bradavic?" nedalo mi a zeptala jsem se Pottera.
,,Jo. Copak ty taky?"(to je zas dialog jak poď na mě zboku)
,,Jasně. Doufám, že tam zjistím něco o matce."
,,Počkej, ale tvoje matka byla přece mudla(Harry je trotl a vůbec si nevšiml, že jsou si podobné jak jménem, tak vzhledem)."
,,Kdepak, moje matka byla kouzelnice a studovala v Bradavicích," řekla jsem rovnou. Neměla jsem důvod mu to neříct. Potter byl zřejmě natolik mimo, že odešel a neřekl mi ani ahhoj(a co teprve ahoj)(nedivím se mu). Nevychovanec jeden. Sestra Karolína zuřila(i já). Nikdy na mě nedala dopustit a teď když mě Draco nazval šmejdkou a Potter se ani nerozloučil, neměla daleko k pláči(sestra Karolína je cíťa), jak moc mi ti dva neřádi ublížili(a že sem si nevšimla). Já to beru normálně, ale ona je nějaká přecitlivělá(dyť to říkám). Koupili jsme knihy a všechno potřebné. Jako dárek do Bradavic abych na ní myslela jsem dostala sovu(originalita se cení) a opouštěli jsme Příčnou ulici. Sice nerada, ale plná nových zážitků a dojmů(a co jako?)(tohle není věta). To, co jsem zažila tady, tak to se mi v klášteře nestalo za celý život(nechci vědět, co tím myslela).
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Saphira Saphira | Web | 27. ledna 2008 v 1:52 | Reagovat

Začátek ušel...ale ten konec??? Říkala jsem minulou kapitoluněco o tom, že by autorka mohla psát hezky? To sem se trochu sekla...

2 červená červená | 27. ledna 2008 v 2:03 | Reagovat

ale jenom kapičku...

3 ivik.bublik ivik.bublik | 2. února 2008 v 9:07 | Reagovat

řekla bych že kapička je málo, vodopád by byl lepší ... no mne začátek odradil další jsem četla jen proto že nemám co dělat - dialogy "velmi dávající smysl" , děj neprosto logicky nemožný.. jestli bude tato povídka pokračovat vyhnu se jí obloukem

u vašich glosů jsem se ale pobavila :))))

4 lalu lalu | Web | 28. března 2008 v 13:31 | Reagovat

teda, trosku me udivuje ta poznamka, ze jde Lily do prvniho rocniku....kdyz se Harry fotil s Lockhartem, mel jit do druhaku, ne? nejsou nahodou dvojcata??

5 červená červená | 28. března 2008 v 13:42 | Reagovat

jo, ale Lilyina sova se zatoulala a dorazila k ní až v prosinci, takže Lily jde o rok pozdějc

6 červená červená | 28. března 2008 v 13:46 | Reagovat

a nejsou dvojčata. autorka je blbá, takže je Lily o čtyři měsíce mladší (neptej se)

7 Phí Phí | 1. prosince 2008 v 15:07 | Reagovat

xDDDDDD

8 Mája Mája | Web | 1. ledna 2009 v 22:11 | Reagovat

Chudák Harry dostat tak degenerovanou sestru... Super glosy!

9 bláňa bláňa | 22. ledna 2009 v 18:29 | Reagovat

mě se to líbí moc a moc!!!

10 Eaglett Eaglett | 12. července 2010 v 11:23 | Reagovat

Jsem jediná, komu je divný, že je ta jeptišek tak nadšená z čarodějů? Neměla by se spíš křižovat a panikařit?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama