Když den střídá noc

25. ledna 2008 v 18:29 | Lucka39, oglosováno námi |  Když den střídá noc
Když den střídá noc
Kapitola první
Narodila jsem se jedné zvláštní noci(to nám to pěkně začíná). Byla tehdy velká chumelenice a každý se bál vystrčit nos z domu, aby náhodou nezapadal sněhem. Té noci dostala moje matka porodní bolesti a do vesnice, kde se v tu dobu nacházela, se hnala porodní bába(a kdy že ses to narodila? před dvěma sty lety?). Pocházím z mudlovské rodiny (alespoň mi to do té doby všichni říkali) a nikdy jsem o světě kouzelníků nevěděla. Hned po porodu mě moje matka odnesla do místního kláštera(nedivím se jí), kde mě vychovávali jeptišky(páni jeptiškové). Otce jsem nikdy nepoznala a pochybuji, že o mně vůbec ví(ale ví. proto jsi ho nikdy nepoznala). Jediná moje památka na maminku je řetízek s přívěskem, ve kterém je její fotka. Byla opravdu moc krásná. Když mi v den mých jedenáctých narozenin přišla sova z Bradavic, nemohla jsem tomu uvěřit. Zjistila jsem, že moji rodiče byli kouzelníci a já mám teď studovat ve stejné škole. V ten den mě poprvé popadla touha poznat, kdo je moje matka(to brzo).
Je dvanáctého prosince a já slavím mé jedenácté narozeniny. Sestra Karolína mi připravila nádhernou oslavu a pozvala všechny mé kamarády z města. Když mi každý předal dárek a sledoval, jak mám v oku jiskřičky štěstí, přinesla mi sestra Karolína obrovský dort z místní cukrárny. Zrovna jsem sfoukávala svíčky, když v tom do místnosti přiletěla sova, která nejspíš nestačila zabrzdit a přistála v dortu, který se rozprskl na všechny strany(to mělo být vtipný?). Všimla jsem si, že má na noze zažloutlou obálku, kde bylo zeleným písmem napsáno moje jméno. Rozlomila jsem pečeť a začetla jsem se.
Vážená slečno Evansová,
s potěšením vám oznamujeme,
že jste byla přijata na školu čar
a kouzel v Bradavicích
V příloze vám zasíláme seznam
všech potřebných knih a vybavení.
Školní rok začíná 1.září. Očekáváme
vaši sovu nejpozději 31.července.
Se srdečným pozdravem
Minerva McGonagalová
zástupkyně ředitele(já nechci rejt, ale nepřijde vám to divný? sova z Bradavic chodí přece na začátku léta, ne v zimě)(je to divný. asi sova zabloudila)
Dočetla jsem a rozhlédla se po místnosti. Spatřila jsem na sobě spoustu udivených pohledů(bylo jich tolik, že ze mě některé upadávaly).
,,Lily, co to je za dopis?" zeptala se mně Sandra.
,,Jen mě přijali na nějakou školu." sestra Karolína jí vytrhla dopis z ruky(komu?). Hned pochopila o co jde.
,,Lily, já ti to večer vysvětlím, teď budeme pokračovat v oslavě ne?" a podívala se na dort, který ji stál veškeré úspory a teď padal ze stropu na podlahu.
VEČER
,,Dobrou noc Lily. Ta oslava se opravdu povedla."
,,Sestro Karolíno, počkejte. Slíbila jste mi, že mi něco řeknete k tomu dopisu."(sliby se slibují, blázni se radují)
,,No vidíš, málem bych zapomněla(kecá, doufala, že zapomněla ona). Tak tedy. Té noci co jsi se narodila byla velká sněhová bouřka. Tvoje matka tě sem přinesla zachumlanou v dece. Její přání jen bylo, aby jsi se jmenovala stejně jako ona za svobodna(už vidím Lily Potterovou, jak tohle dělá). O dvě děti by se už nemohla postarat(no jasně, a James do toho neměl co kecat). Tehdy to byla zlá doba. Nejmocnější a nejkrutější čaroděj všech dob ji hledal jak mohl, aby ji zabil. Tvá matka přivedla v létě na svět chlapečka, avšak nevěděla, že má v sobě ještě jedno dítě, kterému jsou čtyři měsíce(přírodní zákony - nic?). Nikdy se nepochopilo, proč to nikdy nikdo nezjistil(protože je to hovadina). Tebe si už ale nechat potom nemohla. Přinesla tě sem se svým manželem a chtěla po nás, aby jsme tě vychovali a dali ti stejné jméno(jo, mám to přímo před očima). Dodnes jsem nepochopila proč ti nedala jejich společné jméno(aby to byla větší sranda). No a v té škole, ze které ti přišel dnes dopis studovala. Svěřila se mi s tím jednoho večera, když se na tebe přišla podívat." Lily hltala každé její slovo.
,,A jak se moji rodiče jmenovali?"
,,To já nevím. To co jsem věděla, jsem ti už řekla. A teď už jdi spát."
Jestli moji rodiče chodili na stejnou školu, kam budu chodit i já, mohla bych tam něco o nich vypátrat. Bude to rozhodně snazší než tady odsud. (střídání ich-formy a er-formy bych možná i přešla. debilní děj nikoliv)(Lily byla pátý měsíc těhotná když otěhotněla znovu... hm... a proč asi během těhotenství ustává menses? a to, že by se vzdala dítěte už vůbec nekomentuju. a jako třešnička na dortu - Brumbál to vůbec nevěděl a ani mu to nedošlo)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Saphira Saphira | Web | 27. ledna 2008 v 1:32 | Reagovat

To byla....slušná hovanina.

Musím říct, že se mi to oproti Ginny celkem (celkem!) líbilo, bylo to takové miloučké. Ale u toho všechny mé sympatie končí. Autorka má asi ještě hodně velké mezery co se týče těhotenství, co? Je to naivní a mám ten dojem, že kdyby se slečny někdo ujal, trochu jí všechno polopaticky vysvětlil lopatou, nemusela by být tak hrozná.

2 červená červená | 27. ledna 2008 v 1:46 | Reagovat

jo, ale na to by byla potřeba ta lopata. já mám doma jenom kosu... tohle jsme s modrou glosovaly... no to už je asi rok zpátky, to jsme neměly ani ponětí o nějaké Ginny. teď už bych se nejspíš jen podivila a nechala to být, ale tehdy mi to připadalo jako jedna z největších hovadin, co sem kdy četla... kde jsou ty časy *nostalgicky hledí doblba*

3 ivik.bublik ivik.bublik | 2. února 2008 v 8:53 | Reagovat

no dvojí těhotenství by z medicínského hlediska mohlo vzniknout některé ženy můžou menstruovat až do 6 měsíce a nepozná že jsou v tom, když nemají žádné další příznaky - a pokud je žena silnější postavy, těžko přijde na to že jí záhadně roste břicho :))) ale otěhotnět znovu v tak pokročilém těhotenství je nesmysl ... možná na začátku o jeden nebo dva měsíce ale o pět? to je hovadina. navíc kdyby porodila první dítě to druhé by musela taky a bylo by nedonošené a v největším případě mrtvé - umíte si představit jak přežije 4 mesíční plod bez plic? asi těžko. ( vzato přísně medicínsky to co napsala autorkaje blbost!)

no tak to jsem se rozepsala, víte pracuji ve zdravotnictví tak mne to celem nadzvedlo ze židle, jinak vaše glosy byly super :))))

4 Mája Mája | Web | 1. ledna 2009 v 22:06 | Reagovat

Blbost! Blbost! Blbost! Dvojí těhotenství? Nedivím se, že se jí rodiče vzdali, jednala bych stejně. Super glosa, nebudu už opakovat komentáře přede mnou.

5 bláňa bláňa | 22. ledna 2009 v 18:23 | Reagovat

mě se to líbí!!!!

6 K. K. | 25. září 2009 v 6:26 | Reagovat

já vám nechci brát iluze, ale občas, podotýkám OBČAS se to stává, ale to je asi tak jeden případ na x milionů těhotenství... ale četla jsem o tom;-) ale i tak to byla blbina:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama