Idril Malfoyová 2

30. ledna 2008 v 23:42 | Areneis, oglosováno námi |  Idril Malfoyová
2. kapitola: Hádka
Ráno se Idril probudila poměrně brzo. Rozhodla se, že půjde napíše dopis rodičům(he? půjde napíše?)(neptej se). Potřebovala vědět, co mělo znamenat to její představení pod jiným příjmením(co by, stydí se za tebe)(kupodivu). Sedla si k jednomu ze stolků ve společenské místnosti a namočila brk do kalamáře.
Matko, otče,
do Bradavic jsem dorazila v pořádku(sice jsem za jedním rohem narazila na jednu holku s pánví, ale podařilo se mi utéct). Přesně podle očekávání jsem byla zařazena do Zmijozelu. Ale něco mě na mém zařazování zarazilo. Byla jsem představena pod cizím jménem. A to pod jménem Idril Salivenová. Nevíte co to má znamenat? I Draco tím byl překvapený.
Vaše dcera
Idril Malfoyová
P.S.: Nemusíte mi psát každý den. Stačí jeden dopis za měsíc.
Idril vstala a odešla spolu s dopisem do sovince. Nyní byla ráda, že doma měli plán Bradavic(nalepený na zdi v hale). Kdyby si ho předtím podrobně neprostudovala, pravděpodobně by zabloudila. Bohužel na plánu nebyly žádné tajné chodby(to už by pak nebyly tajný).
Zavolala si svou sovu, přivázala jí na nohu dopis a poslala ji do teplého rána. Idril se v klidu rozešla(s kým jako?) do Velké síně na snídani. Zatím tam bylo jen pár ranních ptáčat(pípaly a zobaly ptačí zob). Mezi nimi i ředitel školy, Albus Brumbál.
Dívka se rozhodla, že si s ním promluví. Bez váhání zamířila k učitelskému stolu.
"Pane řediteli, ráda bych s vámi mluvila," začala zdvořile.
"Ale jistě slečno. Potřebujete něco?(trocha jedu by bodla)(modrá to zařídí)" zeptal se mile Brumbál.
"Ano. Není mi jasné něco ohledně zařazování."
"Nejste s ním spokojená? Je mi líto, ale rozhodnutí Moudrého klobouku se zvrátit nedá," stále se ředitel usmíval.
Idril si udržovala chladnou hlavu.(kostkami ledu) "Ne pane řediteli, s rozhodnutím spokojená jsem. Ale představil jste mě pod jiným jménem a já bych ráda věděla proč.(takhle je to větší zábava)"
"Ach tak. Já řekl vaše jméno špatně?"
"Ano, řekl jste Idril Salivenová, ale já se tak nejmenuji. Křestní jméno souhlasí, ale příjmení je mi nepříjemné. Já jsem Malfoyová a na své příjmení jsem skutečně pyšná. Nepotřebuji žádné jiné," říkala Idril s lehkým úsměvem, který se dokonce dal považovat za upřímný.
"Slečno Malfoyová," začal Brumbál opatrně.
"Pane řediteli."(to si teprve teď všimli jeden druhýho?)
"Věc se má tak, že jsem nechtěl dělat velké dusno okolo vás a vašeho bratra. Přišlo mi lepší, když to bude vědět co nejméně lidí.(pak bude jednodušší vás zabít)"
Idril na něj překvapeně hleděla. "Co nejméně lidí? Nedělat dusnu(kohože to?)? A vy si myslíte, že na to nikdo nepřijde?(než to stihnou, bude po tobě) To jste tak naivní? Celí(NE! MĚKKÝ I NE!) Zmijozel to ví. A navíc, jak byste jim asi vysvětlil mou a Dracovu podobnost? To byla pěkná hloupost. Možná jsem drzá, ale vy jste hloupý(je to hlupák a proto je to nejmocnější čaroděj na světě)(a určo by udělal takovouhle koninu. asi už děda senilní). Byla bych ráda, kdybyste všem oznámil mé pravé jméno(to sou nároky. oni jsou asi na tebe všichni zvědaví). Rozhodně to způsobí menší pozdvižení než kdyby to nějakému učiteli uklouzlo při hodině. Těšilo mě pane řediteli," rozloučila se Idril a odešla ke stolu zmijozelské koleje.
Brumbál se za ní jen rozladěně díval.(celej von, jako bych ho měla před vočima) Takovouto drzost nezažil už hodně dlouho. Nezmohl se ani na slovo(no jistě. nejmocnějšího čaroděje na světě umlčela jedna blbá nána. jistě.). Hloupým ho nikdy nikdo neoznačil.
Jakmile ve Velké síni byli všichni studenti, tak povstal. "Milí studenti, rád bych vám něco řekl. Včera jsem se zmýlil. Vaše nová spolužačka, Idril Salivenová, ve skutečnosti není Salivenová. Jmenuje se Idril Malfoyová. Omlouvám se za tento omyl.(to je tak debilní...)"
Jakoby do síně vletěl obrovský roj vos. Hučelo to tam jako v úle. Všichni z toho byli vyjevení.(kvůli jedný krávě, která se jmenuje jinak, než bylo oznámeno. pochybuju, že si ji pamatují například havraspárští sedmáci. ale je to Mary Sue a tak musí strhnout veškerou pozornost na sebe)
Idril tiše vstala a odcházela ze síně.
"Malfoyová!" zakřičel na ní černovlasý brýlatý kluk.
Idril se otočila. "Co chceš, Pottere?"(nedala by sis trochu jedu?)(nebo ránu pánví po hlavě?) zeptala se ho chladně(to ten led, kterým si původně chladila hlavu).
"Vlastně nic. Jen jsem se chtěl zeptat, jestli jsi stejně pitomá jako ten tvůj odporném bratr.(jo, přesně Harryho chování)"
"Cos to řekl? Nebudeš urážet mou rodinu!" zasyčela na něj vztekle(a on to určo slyšel, přes celou Velkou síň, kde se všichni podivovali nad debilitou této Mary Sue).
"Nebo co?" zeptal se Potter provokativně(no to je prostě celej Harry, JKR by to nenapsala líp).
"Nebo zakusíš něco, na co nikdy nezapomeneš. To si pamatuj(tak ta je vostrá)(používá feferonkovej šampón). Nejsem z Kruvalu pro nic za nic!(ale nepovídej, hlavně žes odtamtud odešla)"
"Jo? To bych rád viděl. Bez tak budeš stejná jako zbytek té tvé povedené rodinky. Další prašivá smrtijedka!(a proto není důvod se tě bát)(Smrtijedi ještě nikdy nikomu neublížili)"
Tentokrát se Idril naštvala. Vytáhla hůlku a namířila ji na Pottera.(Brumbálovi před nosem) "Tohle si dovolovat nebudeš. Co jsi vlastně ty? Ubohý malý spratek, který si myslí, že je pánem tvorstva jen proto, že přežil Avadu(což se sice nikdy nikomu nepodařilo, ale to tě nečiní v nejmenším výjimečným. o věštbě nemluvě). A to ještě díky své ubohé mudlovské matce, která se za tebe obětovala. Ty jsi pro to neudělal nic. Jen jsi se válel ve své postýlce(kdyby to byla ona, tak jako batole vyskočí a použije proti Voldymu nějaký karatistický fígl)(nebo ho zneškodní nějakou jinou záhadnou schopností, kterou vládne jen ona a kterou určitě má. např. vést trapné kecy a myslet si o sobě, že může všechno)," syčela na něj naštvaně.
Harry jen strnule stál. Potom zaječel: "Do mojí mamky se navážet nebudeš. Rozhodně ne ty!(hele, ale tady Harryho skoro trefila. vážně)"
Idril se chladně rozesmála. "A v tom mi jako zabrání kdo? Ty? Proti mně nemáš nejmenší šanci.(obdivuji její zdravé seběvědomí)"
"To si jenom myslíš!"
Celá Velká síň sledovala tuto slovní přestřelku a nikdo se neodvažoval do toho zasáhnout.(a už vůbec ne nějaký profesor)(aha, autorka si právě vzpomněla, kde se její postava nachází)
"Jo? Co takhle souboj(já Harrymu ráda pomůžu. nijak moc ráda ho nemám, ale proti téhle blbce? jdu si pro pánev)?" navrhla a zle se ušklíbla.
"Tady nikdo bojovat nebude!" zahřměl Albus Brumbál(který se konečně probral z letargie).
"Řekl kdo staříku?" řekla si dívka pro sebe. Jediný, kdo ji slyšel byl Harry a ten se na ni dost ošklivě podíval(nedivím se mu. jako já nemám nic proti rebelství. ale MS rebelka - bože, jak já je nenávidím!).
"Idril, jdeme!" poručil velitelským hlasem Draco.
Ale Idril vyjela i na něj. "Zrovna ty mi nemáš co poroučet. Tak mi dej rozvrh a laskavě se ode mě kliď dál," zpražila ho chladným pohledem(zpražila? chladným?).
Draco jí na to nic neřekl a podal jí rozvrh(Draco jak vystřiženej z knížky).
"Fajn, první hodina lektvary. To zvládnu," pomyslela si Idril a vydala se do sklepení na hodinu svého kmotra, Severuse Snapea(ach můj bože)(tohle nemůže myslet vážně! nebo jo? já si jdu pro další pánev, naučím se bojovat oběma rukama zaráz).
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Areneis Areneis | E-mail | Web | 31. ledna 2008 v 19:39 | Reagovat

a když už mě zabít, tak teflonovou pánví

2 Areneis Areneis | E-mail | Web | 31. ledna 2008 v 19:45 | Reagovat

wow, páni. Obdivuju tě červená, dvě pánve *uznalý pohled*.

Těším se na další glosy této povídky, protože sama jsem zvědavá, jak to  bude v dalších kapitolách. Zase se zasměju. :-)

3 Saphira Saphira | Web | 31. ledna 2008 v 21:21 | Reagovat

Pořídím si třetí ruku a třetí pánev, půjdu je umlítit všechny. To není normální...opravdu ne-e. Jestli to minule obsahovalo alespoň náznaky mozku, tak teď je to pozbylo úplně.

4 modrá modrá | 31. ledna 2008 v 23:06 | Reagovat

pro Areneis: děvče, já tě asi začínám mít ráda. asi jdu uvařit nějaký slabší jed

5 červená červená | 31. ledna 2008 v 23:07 | Reagovat

Areneis: děkuji za uznání, za to si tu teflonovou pánev speciálně pořídím

Saphira: uvažovalas už o komandu bojovníků s pánvemi? že bych se přidala

6 Areneis Areneis | E-mail | Web | 31. ledna 2008 v 23:11 | Reagovat

modrá: Slabší? já jedy ráda a klidně i silný. Ale beru pouze jedovatě zelenou barvu. :D

červená: Jaká to pro mě pocta :-)

7 červená červená | 31. ledna 2008 v 23:25 | Reagovat

říkalas, že bys chtěla na svém blogu oznámení, že glosujeme tvoje povídky - pokud o to stále stojíš, řekni kam a já ti to napíšu (pokud už jsi tak sama neučinila). a jestli už to nepotřebuješ, tak slibuju, že za tvůj rozumnej přístup to udělám příště. pokud nějaké příště bude

8 Areneis Areneis | E-mail | Web | 31. ledna 2008 v 23:33 | Reagovat

červená: Ne už to nepotřebuji, já jen, že příště bych se to ráda dozvěděla od vás a ne od Idril. :-)

9 Saphira Saphira | Web | 3. února 2008 v 18:25 | Reagovat

To tHm...je to docela dobrý nápad. A jestli se přidáte obě, tak i dobře zrealizovatelný :D

10 ivik.bublik ivik.bublik | 6. února 2008 v 20:39 | Reagovat

hmmm co na to říct? pánev by se hodila :)))) glosy skvělé!!!!

11 Polgara Polgara | Web | 6. února 2008 v 21:42 | Reagovat

Teda holky, klobouček dolů....na všai stránky jsem narazila díky Areneis (jak jinak) a docela se zatím u toho bavím a celkem noo...by mě zajímalo jestli by jste nechtěli oglosovat mojí povídku HP a Bílý vlk...i když, nevím jestli je to dobré...je z doby Harry Pottere a dle mého mínění to není Mary Sue...mno, ale nevím...teda, já kecám blbosti...doufám, že v brzku přidáte další povídky

12 Esclarte Esclarte | 18. února 2011 v 13:58 | Reagovat

Téda, to zas někdo psal a vůbec nemyslel - těžce senilní Brumbál ji jen tak představil pod cizím příjmením, protože si myslel, že to tak bude nejlepší, ani náhodou nepomyslel na to, že když slečna neví, proč by se měla maskovat, a ještě tam má bratra, tak se to neutají ani den, a Mařena ho za to  ukázkově setřela... nemám slov.

13 Ass Ass | 20. listopadu 2011 v 21:38 | Reagovat

Já se zpřetrhám XDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama