Anděl i ďábel2

21. ledna 2008 v 20:31 | Vilexica, oglosováno námi |  Anděl i ďábel
Milovala nebezpečí a napětí to všechny.
A teď tady ležela a poslouchala hudbu
a jedem zas od začátku tak jo - bylo teplo. bylo teplo k umření. všude byl klid.. V tom to však uslyšela. Hlasité soví zahoukání. Podle hlasitosti, musela být sova velice blízko ona nemá uši, ona má radary. Prudce sebou trhla, vytáhla si sluchátka z uší a na lehátku se posadila a kde by si taky měla sedat?. Jedním rychlým pohybem si sundala černé sluneční brýle a ukázala tak své pomněnkové oči. Byly tak průzračné a čisté každé ráno je myla Cilitem. Byly modré jako nebe, nebo čistá mořská voda prostě taková ta vyblitá modrá. Dlouhé černé řasy neměly být stříbrné, vzhledem k vlasům? tak tohle bych ale fakt nečekala. ona má dlouhé černé řasy, to žádná jiná hlavní hrdinka ff nemá se zachvěly při letmém nárazu větru. Dívka se rozhlédla okolo sebe. Svraštila upravené obočí a zaposlouchala se. Zase se ozvalo hlasité houknutí a z tunelu vyjel vlak srazil ji a konečně byl konec. Dívka sebou mírně trhla pod nárazem vlaku a zrak jí okamžitě zamířil k nejbližšímu stromu a co udělal, když tam došel? taky chci chodící zrak! Přimhouřila oči a ve větvích stromu spatřila mohutnou šedou sovu to by jeden neřek, když se tam ozývalo houkání mohl to být ten vlak. Mírně naklonila hlavu a dívala se na ni kdo na koho? Sova ji také upřeně pozorovala aha. V tom v čem? nemělo to být VTOM? roztáhla svá křídla a slétla k dívce sedící na lehátku důležitá specifikace, když tam nikdo jiný není. Dívka se ani nepohnula na soví ataky byla zvyklá já být sovou, tak ji taky atakuju, já být čímkoliv, tak ji atakuju. Jen seděla a pozorovala přistávající sovu a co jinýho měla dělat, když se ani nepohnula? Sova mohutně mávla křídly a dívčiny vlasy se pohnuly nečekaně člověk by řek, že je má z žuly a s tou vítr nepohne. Pak dosedla na opěradlo lehátka. Až teď si dívka všimla nějakého psaní u soviných nohou hlavně že má oči jako jestřáb. Sova k ní opatrně natáhla nožku aby se jí moc nedotýkala a umožnila tak dívce sundat jí dopis. Jakmile jí osvobodila od psaní, roztáhla křídla a vznesla se do vzduchu ta dívka? no jo, to bude tím zvěromágstvím. Udělala obrat ve vzduchu a odletěla. Dívka trochu zaskočena tím co se teď odehrálo mnula v rukou dopis, který sova přinesla. Pak se odhodlala a přečetla si, co na něm bylo napsáno jen co si vzpomněla, jak se to dělá.

Slečna
Kathlen Gleammoon
lehátko
vila Londýn

Jak to někdo mohl vědět?
jestli tam ležela celý odpoledne? jak asi? všichni jsou slepí, nebo co? Byla překvapená, ale zvědavost jí nedala a obálku jedním škubnutím otevřela ta musí být silná. pergamen se tak snadno netrhá, ještě když je dvojitej. Vytáhla z ní dopis a četla:ŠKOLA ČAR A KOUZEL V BRADAVICÍCH

Ředitel: Albus Brumbál
( nositel Merlinova řádu první třídy. Veliký čaroděj, Nejvyšší divotvorce,
Nejvyšší divotvorce
a ještě jednou Nejvyšší divotvorce to je pro ty, co to nepochopí napoprvé, Nejhlavnější hlavoun, Mezinárodní sdružení kouzelníků)


Vážená slečno Gleammoon,
S potěšením
asi ji ještě neznají Vám oznamujeme, že ve Škole čar a kouzel v Bradavicích počítáme se studijním místem pro vás v šestém ročníku a co těch předchozích pět? to znalosti odtama nepotřebuje?

V příloze Vám zasíláme seznam všech potřebných knih a vybavení.

Školní rok začíná 1. září. Očekáváme Vaši sovu nejpozději do 31. července.


Se srdečným pozdravem

Minerva McGonagallová
zástupkyně ředitele

Kathy nevěděla co si o tom má myslet
já nevím, co si myslet o téhle povídce. Tak rozevřela další list a čekala kdy se konečně dočká věty " apríl" já na to čekám už víc než stránku.

ŠKOLA ČAR A KOUZEL V BRADAVICÍCH

Stejnokroj:
Žák bude potřebovat:
1. tři jednobarevné pracovní hábity (černé)
2. jednu jednobarevnou špičatou čepku (černou) na každodenní nošení
3. jeden pár ochranných rukavic (z dračí kůže nebo podobné)
4. jeden zimní plášť (černý, se stříbrnými sponami)

Upozorňujeme, že žáci by měli veškeré oblečení mít opatřeno jmenovkou.

Předepsané knihy:
Alexandra Žbleptová: Příručka kouzelných slov a zaklínadel (6. ročník)
Matylda Bagshotová: Dějiny čar a kouzel
Ignatius Zaměnitelný : Přeměňování pro vysoce pokročilé
Kaktusie Rozrostlá: Jedovaté rostliny a jejich užití
Berylium Koumák: Zakázané lektvary
Čolek Žvěřný: Nejnebezpečnější zvířata v průběhu věků
Merlith Čarovný: Černá magie- nelepší obrana proti ní

Další vybavení:
1 hůlka
1 kotlík (cínový, standardní velikost 2)
1 sada skleněných nebo křišťálových lahviček
1 dalekohled
1 mosazné váhy

Žáci si sebou mohou přivézt sovu, kočku nebo žábu

Kathy valila na dopis
pomněnkově modré oči. Nemohla tomu uvěřit. Ona a čarodějka taky zírám to by nikoho nenapadlo po všech těch zvláštnostech? To byl hodně špatný vtip. Podívala se na dopis a na třikrát ho roztrhala. Pak natáhla dlaň s kousky kousky? roztrhala ho na třikrát a obsahoval docela dost informací, tak ty tři kousky asi nebyly tak malé aby odletěly. nebo vála vichřice dopisu a nechala vítr, aby je rozfoukal. Přitom vrtěla hlavou nad lidskou hloupostí to jme dvě tři. Dívala se jak jí z očí mizí kousíčky stejná poznámka jak o dva řádky výš dopisu. Podívala se k nebi. Už se pomalu stmívalo. Zavřela oči a nasála večerní vzduch. Když je ale otevřela, málem leknutím spadla z lehátka. Na protějším lehátku seděl velice starý, ale milý muž to poznala od pohledu? Jeho dlouhé bílé vlasy spadaly do půli zad stejně jako jeho dlouhé vousy měl je přehozené přes rameno. Barvou byly hodně podobné těm Kathy a to je jako co za větu?. Měl na sobě jakýsi hábit z hedvábí to je postřeh vůbec není rozmazlená. hedvábí pozná na dálku, ale jinak je to drsňačka, žádná barbie a na obličeji měl půlměsícové brýle, za kterými se leskly pomněnkově modré oči autorčina oblíbená barva: pomněnkově modrá a stříbrná. Naprosto totožné s těmi jejími. Muž klidně seděl na lehátku a pozoroval Kathy a přitom se na ni mile usmíval.
" Kdo jste a jak jste se tu vzal?" zeptala poněkud nervózně Kathy. Její hlas byl melodický a uklidňující
uklidňující a zároveň nervózní? hmmm asi mluvila na dvakrát.
" Dobrý večer
čárka Kathleen. Mé jméno je Albus Brumbál a přemístil jsem se zde a ona vůbec nezaslechla to charakteristické prásknutí, co? hlavně že má uši jako rys asi může ten sluch dle potřeby vypnout. Příjemný večer nemyslíš?" řekl jako by se nechumelilo taky že ne. bylo hezky a svítilo slunko a bylo teplo k umření a bylo ticho a bylo slyšet jenom zpěv ptáků, který byl unavený z toho tepla.
" Co prosím?" to jméno už slyšela. Ano bylo to v tom dopise, který před chvílí roztrhala
asi si ten dopis četla nahlas potichu to nezvládla. zrovna teď se jí chtělo omdlít to je houby drsňačka přesně. každá správná drsňačka by mu dala jednu do zubů a odešla. Nevěděla co má dělat. Prostě tam jen seděla a pozorovala starého muže.jak to asi bude pokračovat? jestli v podobném duchu, asi se půjdu posilnit alkoholem vsaď se - odjede do Bradavic, nastoupí do stejného ročníku jako James/Harry Potter, zamiluje se do něj, popř. do Siriuse/Remuse/Rona, začnou spolu chodit a ona nakonec a) zachrání své lásce život, b) tragicky zemře - ideálně sebeobětováním - c) budou žít šťastně až do smrti. a nezapomeň se rozdělit o alkohol.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Babu Babu | Web | 27. ledna 2008 v 11:55 | Reagovat

Ještěže napsala jenom 2 kapitoly, víc bych nepřežila...ale glosy byly úžasné. ;))

2 Polgara Polgara | Web | 6. února 2008 v 22:21 | Reagovat

Jak tak koukám, tak na některých povídkách jsou nejlepší ty vaše glosy a lituji autorky, i když...mohli napsat něco originálnějšího

3 Thessaloniki(Aranea) Thessaloniki(Aranea) | Web | 27. února 2008 v 19:26 | Reagovat

jo je to super(ty glosy) jen tak dál :-) :-D

4 KiVi KiVi | Web | 30. srpna 2008 v 19:44 | Reagovat

Ještě jste zapomněly na to, že zachrání svět xD. Ehm..vim, že moje povídky stojej za starou bačkoru a to je ta bačkora hodně pod cenou, ale tohle? To je děs. *zvrací* A ty vaše glosy..klasa ;)

5 Mája Mája | Web | 1. ledna 2009 v 22:01 | Reagovat

Naštěstí konec. Možná autorce došel magorismus v této povídce a sekla s tím. Pěkná glosa.

6 Likvidator Likvidator | Web | 13. srpna 2009 v 16:08 | Reagovat

Tak tahle jsem se už dlouho nezasmál :) Super glosy, jinak ta povídka je děs a hrůza i když já nepíšu o nic líp :)

7 upirikaty upirikaty | 3. září 2010 v 18:57 | Reagovat

kdy bude pokráčko?

8 Folles Folles | 25. září 2013 v 21:45 | Reagovat

Tleskám, vím že jste se odstěhovaly a sem už nechodíte, ale daly jste mi odpověď na to co budu celý večer dělat :D mimochodem tenhle blog se mi zdá přehlednější než ten  nový. (:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama